Leszczyna wprost o funduszach z KPO: ” Pojawią się po zmianie władzy”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Izabela Leszczyna wiceprezes Platformy Obywatelskiej

Izabela Leszczyna, wiceprezes Platformy Obywatelskiej / Fot. YouTube

Wiceszefowa Platformy Obywatelskiej Izabela Leszczyna wpisuje się w narrację Brukseli. Jej zdaniem środki z Krajowego Planu Odbudowy trafią do polski po zmianie władz centralnych.
  • Wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej Izabela Leszczyna stwierdziła, że fundusze z Krajowego Planu Odbudowy trafią do nas po zmianie w Polsce władzy.
  • W ten sposób wpisuje się ona w głos Brukseli, gdzie europarlamentarzyści wprost przyznają, ze specjalnie blokują środki.
  • Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen również bardzo szybko zmieniła swoje pozytywne nastawienie do kamieni milowych realizowanych przez polski rząd.
  • Jej zdaniem nowelizacja o Sądzie Najwyższym nie chroni w dostateczny sposób sędziów.
  • Zobacz także: Wielka Brytania: Stabilność finansowa zagrożona

Pieniądze z KPO pojawią się po zmianie władzy, bo PO zapewni niezależność sądom. Nie potrzebujemy partyjnych sądów, bo nie chcemy bezkarności dla polityków!

– napisała na Twitterze wiceszefowa Platformy Obywatelskiej Izabela Leszczyna.

Portal tvp.info przypomina, jak w 2018 roku strategię Komisji Europejskiej zdradził Rafał Trzaskowski z PO. Jak mówił, unijne środki dla Polski będą mrożone, a gdy Platforma Obywatelska wygra wybory, pieniądze zostaną odmrożone.

W końcu lipc aprzewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen powiedziała, że aby otrzymać środki z Funduszu Odbudowy, które mają być rozdysponowane w ramach Krajowego Planu Odbudowy, Polska musi wywiązać się z zobowiązań podjętych w celu zreformowania systemu środków dyscyplinarnych sędziów.

Przyznała, że nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym, która zlikwidowała Izbę Dyscyplinarną i powołała Izbę Odpowiedzialności Zawodowej jest ważnym krokiem, jednak ustawa nie gwarantuje sędziom możliwości kwestionowania statusu innego sędziego bez ryzyka, że zostaną pociągnięci do odpowiedzialności dyscyplinarnej.

Von der Leyen podkreśliła, że Polska musi również w pełni zastosować się do postanowienia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl, tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY