80. rocznica powstania NSZ. Organizatorzy proszą o wsparcie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wspólne obchody 80. rocznicy powstania NSZ

80. rocznica powstania Narodowych Sił Zbrojnych / Fot. Twitter

Fundacja Capital i Stowarzyszenie Marsz Niepodległości zapraszają na obchody 80 rocznicy powstania Narodowych Sił Zbrojnych, które odbędą się 24 września w Warszawie.
  • Fundacja Capital oraz Marsz Niepodległości zapraszają 24 września na wspólne obchody 80. rocznicy powstania Narodowych Sił Zbrojnych.
  • Organizatorzy proszą wszystkich ludzi dobrej woli o potrzebne wsparcie finansowe.
  • Środki zostaną przeznaczone na opłatę lokalu oraz innych rzeczy potrzebnych do organizacji tego przedsięwzięcia.
  • Zobacz także: Obchody 80. rocznicy powstania NSZ. Konferencja i rajd pieszy

Już jutro tj. 20 września obchodzić będziemy 80. rocznicę założenia Narodowych Sił Zbrojnych, gdzie podczas II wojny światowej członkowie tej organizacji podziemnej walczyli w ramię, w ramię z Armią Krajową przeciwko niemieckiemu i rosyjskiemu okupantowi.

Gdy zbliżała się klęska Niemiec za głównego wroga NSZ obrało Związek Sowiecki roszczący sobie prawa do połowy powojennej Polski. To również m.in. członkowie tej formacji walczyli przeciwko sowieckiej agenturze zarówno politycznej i wojskowej.

Pierwszym komendantem był płk. Ignacy “Czesław” Oziewicz. Warto przypomnieć, że 5 października 1943 r. został wysłany do obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, a w styczniu 1945 r. ewakuowany do Flossenburga.

Czytaj więcej: IX Rajd pieszy szlakiem walk NSZ. Ruszyły zapisy

Organizatorzy proszą o wsparcie

Z tej okazji 24 września stowarzyszenie Marsz Niepodległości oraz fundacja Capital zorganizują obchody 80. rocznicy powstania NSZ. Z tej okazji przedstawiciele tych organizacji proszą wszystkich dobrej woli o wsparcie finansowe, za które zostanie opłacony lokal, okolicznościowy artysta, obsługa medialna wydarzenia oraz ulotki promocyjne. Dobrowolne składki na ten cel można składać na stronie zbiórki.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

medianarodowe.com, twojazbiorka.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY