Sprzątanie śmieci nad Wisłą. Warszawski ratusz zaprasza do udziału

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W sobotę, 17 września odbędzie się akcja sprzątania terenów nad Wisłą pod nazwą World Clean-Up Day. Impreza rozpocznie się o godz. 12 na plaży Poniatówka.
  • Już w tę sobotę 17 września nad Wisłą odbędzie się sprzątanie śmieci.
  • Warszawski ratusz zaprasza na zbiórkę o godz. 12 przy plaży Poniatówka.
  • Urząd informuje o zapewnieniu worków na śmieci i rękawic do zabezpieczenia przed odpadami.
  • Jest to już kolejna edycja World Clean-Up Day, która organizowana jest od 2008 r.
  • Zobacz także: Obrońmy wolność słowa i sumienia. Petycja do Rady Unii Europejskiej

W sobotę 17 września odbędzie się wielka akcja sprzątania nad Wisłą. Na plaży Poniatówka Warszawscy Plażowi z rękawicami i workami na śmieci o godzinie 12.00 będą czekać na chętnych do pomocy

– informuje Urząd Miasta Warszawy.

Organizatorzy zapraszają nie tylko mieszkańców stolicy, ale także firmy, samorządy i organizacje. Kolejny rok w akcję podpina się warszawski ratusz w ramach kampanii Dzielnicy Wisła.

Czytaj więcej: Warszawa. Pikieta w 83. rocznicę napaści ZSRR na Polskę 

World Clean-Up Day

Impreza pod oficjalną nazwą World Clean-Up Day organizowana jest w Warszawie od 2008 r. Obecnie odbywa się w 190 krajach na całym świecie. Po raz pierwszy Światowy Dzień Sprzątania zorganizowano w Estonii. Do pomocy zgłosiło się wtedy 50 tys. osób, które przez 5 godzin zbierało śmieci na terenie całego kraju.

Z roku, na rok projekt cieszył się coraz większą popularnością i pozyskiwał nowych organizatorów w kolejnych państwach. Rosła też liczba wolontariuszy. W zeszłym roku, mimo pandemii w akcje zaangażowało się już 13,5 miliona osób na całym świecie.

Dla najbardziej aktywnych uczestników wydarzenia czekają atrakcyjne nagrody i upominki. Na zakończenie akcji o godz. 14.00 specjalną animację dla całej rodziny przygotowała Sinfonia Varsovia.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

zyciestolicy.com.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY