21 rocznica zamachu na World Trade Center i Pentagon. Poznaj spiskowe teorie na temat tego wydarzenia

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zamach na WTC.

Zamach na WTC. / Fot. Wikimedia Commons/NIST SIPA

11 września 2001, 21 lat temu, według oficjalnej wersji wydarzeń, terroryści z Al-Kaidy porwali w USA cztery samoloty. Dwa z nich uderzyły w budynki Światowego Centrum Handlu w Nowym Jorku, trzeci w gmach Pentagonu (czyli centrum dowodzenia armią amerykańską w Waszyngtonie), czwarty (który miał zniszczyć Kapitol siedzibę amerykańskiego parlamentu) dzięki walce pasażerów z terrorystami rozbił się w Pensylwanii. W wyniku ataku zginęło prawie trzy tysiące osób.

Teorie spiskowe

Wydarzenia, które rozegrały się w USA 21 lat temu stały się pożywką dla wielu teorii spiskowych. Według nich 11 września lotnictwo USA wycofało się z rejonu północno zachodniego USA i operowało nad Alaską, Grenlandią, Islandią i Kanadą. W czasie ćwiczeń symulowano porwanie samolotów, dlatego kontrolerzy lotów potraktowali porwanie 4 maszyn jako element ćwiczeń.

Przed atakami na WTC miała mieć miejsce dziwne operacje finansowe na giełdzie, dotychczasowi właściciele akcji towarzystw lotniczych wyprzedawali swoje akcje, których cena spadła po zamachu. Kilka miesięcy przed zamachami nadano odcinek serialu „Samotni strzelcy” (był to serial o przygodach znajomych agenta Muldera z Archiwum X) przedstawiający atak samolotem na WTC, dokonał go haker na polecenie rządu USA, by władze USA miały pretekst do ataku na inny kraj. Media milczały o tej zadziwiającej zgodności fabuły serialu z wydarzeniami.

Zobacz także: Olszański: Niech żyje prezydent Aleksandr Łukaszenka w zdrowiu i długim panowaniu

Rzekomy spisek władz

Według zwolenników spiskowych teorii zawalenie się WTC wyglądało na zaplanowane wysadzenie budynków, tym bardziej że budynki wybudowano, tak by przetrwały zderzenie z samolotem pasażerskim. Do wysadzenia budynków miano użyć Termitu. Pył z zawalonych budynków, zawierający tę substancję, świadczył, że zawalenie było efektem wybuchu. Dodatkowo rozpadły się trzy okoliczne budynki, w których nic nie uderzyło. W jednym z nich były biura CIA, Secret Service, Pentagonu i Biura Zarządzania Kryzysowego, które miały reagować w wypadku ataku terrorystycznego.

Atak na WTC, tak jak atak na Pearl Harbor, stał się pretekstem do wojny. Według ministra środowiska Wielkiej Brytanii aż 11 krajów ostrzegało USA o możliwym ataku na WTC. Mossad miał wskazać Amerykanom 4 z 11 porywaczy. Amerykanie o planach ataku lotniczego na Waszyngton wiedzieć mieli już od 1986 roku.

Władze amerykańskie miały być związane, według spiskowych teorii, z porywaczami. Od 1987 roku CIA miała nielegalnie wydawać wizy arabskim terrorystom, by ci mogli wjechać do USA. 5 z porywaczy było w latach 90 szkolonych w amerykańskich tajnych ośrodkach. Piloci porwanych samolotów ostrzegali władze, że terroryści kierują samoloty na WTC.

Według jednej ze spiskowych teorii w budynek Pentagonu nie wbił się samolot, tylko rakieta. Po zamachach na WTC w USA terroryści zaczęli rozsyłać do siedziby mediów i partii politycznych węglik. Według spiskowych teorii zamach terrorystyczne były dziełem administracji prezydenta Busha, która chciała mieć pretekst do wprowadzenia Patriot Act. Przepisy tej ustawy pozwalały amerykańskim władzom na pełną inwigilację każdego obywatela USA (kontroli poczty elektronicznej, aktywności w internecie, telefonów, operacji bankowych, a nawet wypożyczanych książek w bibliotekach).

Pretekst do wojny

Atak na WTC, według spiskowych teorii, w 2001 roku miał na celu danie USA pretekstu do rozbudowy baz wojskowych USA na całym świecie. W Iraku USA miały podsycić konflikty między różnymi nurtami islamu. Stan niestabilności Iraku był USA potrzebny do uzasadnienia agresji i obecności wojsk USA w tym rejonie. W Iraku Amerykanie mieli szkolić szyitów, szwadrony śmierci i tworzyć obozy tortur. Działające w armii amerykańskiej organizacje religijne protestantów miały szerzyć fanatyzm chrześcijański wśród żołnierzy, by skłonić ich do mordowania arabów.

Według jednej ze spiskowych teorii agresja USA na Irak miała na celu zdobycie artefaktów z Muzeum Narodowego w Bagdadzie (2.500 z wystawy i 10.000 z magazynów). Ten zaplanowany rabunek miał mieć na celu zdobycie między innymi przechowywanej w muzeum manny z nieba będącej eliksirem życia (ambrozją). Według innej spiskowej teorii Amerykanie w Iraku chcieli zdobyć Gwiezdne Wrota, urządzenie starożytnych kosmitów do otwierania przejść między różnymi miejscami w kosmosie pozwalające na uniknięcie długotrwałych lotów kosmicznych.

O spiskowych teoriach można przeczytać w wydanej nakładem Rebis, pracy Nicka Redferna „Tajemna historia świata. Teorie spiskowe od starożytnych wizyt obcych po nowy ład światowy”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY