Będzie pomnik Marii Mireckiej-Loryś w Warszawie? Jest petycja

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Maria Mirecka-Loryś

Maria Mirecka-Loryś. / Fot. Twitter.com/RBakiewicz

Ruch Narodowy i Młodzież Wszechpolska złożyły do władz Warszawy petycję z apelem o budowę w tym mieście pomnika zmarłej niedawno Marii Mireckiej-Loryś - poinformowano na konferencji prasowej.

Zobacz także: Pożegnanie Marii Mireckiej-Loryś [FOTORELACJA]

W połowie sierpnia w Warszawie w Katedrze Polowej Wojska Polskiego i na Starych Powązkach pożegnano zmarłą w wieku 106. lat Marię Mirecką-Loryś. Nestorkę ruchu narodowego uhonorował już podkarpacki samorząd.

Maria Mirecka – Loryś całe życie kontynuowała swoją działalność na rzecz zapewnienia wolności Polsce po wojnie, uczestnicząc i prowadząc liczne działania polityczne i charytatywne. Za działalność społeczną została uhonorowana wieloma odznaczeniami – podkreślił marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

Sejmik województwa podkarpackiego przez aklamację podjął uchwałę w sprawie przyznania Marii Mireckiej-Loryś Odznaki Honorowej „Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego”.

Podczas poprzedzających przyjęcie uchwały przemówień działacze Młodzieży Wszechpolskiej rozwinęli baner z napisem „Pomnik dla Mireckich naszych bohaterów” oraz podobizną pani Marii i Szczerbcem – symbolem polskich narodowców.

Jak się okazuje, pomysł takiego pomnika pojawił się także w Warszawie.

Niewiele jest osób zmarłych w ostatnich latach, które tak jak Pani Maria na to zasługują – podkreślił prezes warszawskich struktur Ruchu Narodowego, Aleksander Kowaliński.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY