Służba Więzienna przechwyciła telefon. Jeden z więźniów chciał również narkotyki

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
SW zatrzymała telefon przestępcy

Służba Więzienna / Fot. Twitter

Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Warszawie Służewcu udaremnili próbę przemytu. Za pomocą tzw. wrzutki próbowano przekazać za mur aresztu telefon komórkowy z kartą SIM i ładowarką.
  • W poniedziałek funkcjonariusze aresztu śledczego w Warszawie-Służewcu przechwycili telefon komórkowy i strzykawki z podejrzanym środkiem.
  • Jeden z gości próbował przekazać więźniowi niebezpieczne i zakazane przedmioty.
  • Jak tłumaczyła por. Agnieszka Tracz ze Służby Więziennej, poprzez telefon, więźniowie mogą zamawiać narkotyki, a nawet sterować grupą przestępczą.
  • Zobacz także: Dania ogłasza odwrót. Dzieci nie muszą się szczepić na COVID-19

W poniedziałek w areszcie śledczym w Warszawie Służewcu doszło do niecodziennego zdarzenia. Jeden z więźniów otrzymał paczkę w której znajdował się telefon komórkowy z kartą SIM oraz ładowarką, a także kilka strzykawek z podejrzanym płynem.

W wyniku prowadzonych czynności profilaktycznych w trakcie patrolowania terenu jednostki i pasa ochronnego przewodnik psa służbowego z psem służbowym znaleźli pakunek, a w nim telefon komórkowy z kartą SIM ładowarką oraz kilka strzykawek

– przekazała por. Agnieszka Tracz.

Dodała, że telefon nie może być w posiadaniu więźniów, którzy mogą poprzez niego prowadzić grupą przestępczą, czy ściągać narkotyki.

Telefon komórkowy to zwykły przedmiot codziennego użytku, który za murem więzienia przestaje być już takim zwykłym urządzeniem i przeistacza się w przedmiot niemalże najwyższej wartości. Dlaczego? W więzieniu to praktyczne urządzenie w wielu przypadkach może stać się narzędziem służącym m.in. do zdobywania narkotyków, kontaktów z grupą przestępczą, i innych niebezpiecznych czynów. Stąd jego posiadanie w warunkach izolacji jest zgodnie z literą prawa zakazane

– podkreśliła.

Przypomniała, że osadzonym odbywającym karę przysługuje możliwość kontaktu telefonicznego z rodziną każdego dnia.

Za pomocą aparatów samoinkasujących umieszczonych na korytarzach oddziałów mieszkalnych, jednak z perspektywy skazanego istnieje pewna niedogodność, ponieważ te rozmowy podlegają kontroli Służby Więziennej. Inną drogą kontaktu stworzoną dla osadzonych jest możliwość korzystania z widzeń za pomocą komunikatora skype także pod nadzorem funkcjonariuszy

– przekazała rzecznik aresztu śledczego w Warszawie-Służewcu..

Zaznaczyła, że dzięki sumiennej i profesjonalnej pracy służb więziennych udało się zapobiec przedostaniu do aresztu telefonu komórkowego, który jest przedmiotem niedozwolonym. Podkreśliła, że umacnia to bezpieczeństwo zakładu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

zyciestolicy.com.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY