Aktualizacja: zmiana terminu wydarzenia.
Organizatorzy zapraszają w 24 i 25 września na teren Muzeum X Pawilonu (ul. Skazańców 25). W harmonogramie przede wszystkim będzie pokaz rekonstrukcji historycznej grupy „Strzelcy” z Mszczonowa. Odwiedzający będą mogli uczestniczyć w zawodach strzelectwa sportowego w specjalnie do tego przygotowanej strzelnicy, wziąć udział w panelach edukacyjnych o Bitwie Warszawskiej, spróbować tradycyjnej wojskowej grochówki. Podczas pikniku będzie także możliwość zakupienia wyjątkowych produktów na stoiskach jarmarcznych. Dla dzieci organizatorzy przygotowali dmuchany plac zabaw, malowanie twarzy oraz koncert zespołu Kosmokwaki.
Zobacz także: Dlaczego polscy rodzice przestają posyłać dzieci do szkoły? Odpowiedzi padły podczas konferencji
Znani artyści i dobra muzyka
Scena „Pikniku Rodzinnego 1920” będzie bardzo oblegana. 24 września zagrają:
14:00 Zespół Muzyczny dla Dzieci KOSMOKWAKI
17:30 SKOLIM
20:45 BOBI
W Święto Wojska Polskiego 25 września zabrzmią bardziej patriotyczne tony:
15:00 Norbert „Smoła” Smoliński
17:00 Karat NM
19:30 Ferajna z Hoovera
Szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych
Przez dwa dni od godz. 12:00 będzie można wziąć udział w warsztatach dziennikarskich dla dzieci i młodzieży oraz w szkoleniu z pierwszej pomocy.
Na placu będzie także możliwość skorzystania z ogródka gastronomicznego, oprócz wojskowej grochówki będzie grill, wata cukrowa, lody i wiele więcej.
W kalendarzu wydarzeń kulturalnych brakowało imprezy, na którą można byłoby przyjść całą rodziną. Jednocześnie dotknąć historii Bitwy Warszawskiej, ale też dobrze się bawić i wypocząć. To chcemy zaoferować – mówi organizator Adam Gucwa.
Fundacja Capital organizuje w dniach 24-25 września 2022 roku „Piknik Rodzinny 1920”. To dwudniowe wydarzenie mające na celu upamiętnienie polskiego zwycięstwa nad bolszewikami w Bitwie Warszawskiej. Poprzez połączenie elementów edukacyjnych i patriotycznych z występami artystycznymi, pokazami, grami i zabawami dla dzieci, oraz stoiskami handlowymi, chcemy przypomnieć o tym niezwykle ważnym w naszej historii zwycięstwie polskiego oręża. Umiejscowienie wydarzenia na terenie Cytadeli Warszawskiej, a dokładniej Muzeum X Pawilonu również nie jest przypadkowe – Cytadela była zapleczem logistycznym dla armii polskiej walczącej po drugiej stronie Wisły.
Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com