Obchody rocznicy Rzezi Woli. Straż Narodowa uczciła ofiary [+FOTO, WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Warszawa, uroczystości w rocznicę Rzezi Woli.

Warszawa, uroczystości w rocznicę Rzezi Woli. / Fot. PAP/Piotr Nowak. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

5 sierpnia 1944 roku Niemcy dokonali masakry, mordując 50 tysięcy mieszkańców warszawskiej Woli. Jak co roku, w Warszawie odbyły się uroczystości obchodów rocznicy tego tragicznego wydarzenia.

Więcej o Rzezi Woli można przeczytać we wczorajszym artykule red. Jana Bodakowskiego. Wczoraj też odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary tej masakry.

Już piątego dnia walk powstańczych Niemcy dopuścili się najokrutniejszej masakry ludności cywilnej. To właśnie 5 sierpnia zamordowano 50 tysięcy mieszkańców warszawskiej Woli.

Tradycyjnie jak co roku uczestniczyliśmy w uroczystościach na skwerze Pamięci w rozwidleniu ulic Leszno i Al. Solidarności, gdzie złożyliśmy wieniec pod pomnikiem upamiętniającym wydarzenia sprzed 78 lat.

Następnie wzięliśmy udział w Marszu Pamięci na Cmentarz Powstańców Warszawy na Woli, podczas którego wyczytywane były nazwiska mieszkańców stolicy, którzy zginęli podczas powstania – poinformowała Straż Narodowa.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY