Wielka Brytania: Koniec z klękaniem przed meczami? Kluby podjęły decyzję

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Wikimedia Commons

Kapitanowie starają się nie nadużywać tego gestu z obawy, że straci on wszelkie znaczenie.

Kluby Premier League chcą zaprzestać klękania w każdym meczu w tym sezonie, sugerując, że gest stracił na znaczeniu. Przy czym należy tutaj podkreślić, że nie chodzi o klękanie przed Bogiem, bądź w wymiarze patriotycznym, lecz o dziwaczną lewicową modę związaną z ruchem Black Lives Matter.

Na spotkaniu wszystkich 20 kapitanów Premier League zdecydowano, że piłkarze chcą klękać tylko w niektórych meczach tego sezonu. Każda decyzja dotycząca symbolu musi zostać ratyfikowana i ogłoszona przez najlepsze kluby. Premier League zapowiedziała, że ​​poprze każdą decyzję podjętą przez graczy, ale tylko po konsultacjach z każdym zespołem.

“Straci on wszelkie znaczenie”

Gracze nadal mają tendencję do klękania podczas meczów transmitowanych w telewizji i lokalnych derbów, ale najlepsi kapitanowie starają się nie nadużywać tego gestu z obawy, że straci on wszelkie znaczenie.

Bournemouth już w połowie ubiegłego sezonu zrezygnowała z klękania przed spotkaniami. Klub ma pozostać przy swoim obecnym stanowisku, a w argumentacji wskazano, że gest ten nie ma już takiego wpływu, jak na początku jego wykonywania. W pewnym momencie rozgrywek Wilfired Zaha z Crystal Palace i Marcos Alonso z Chelsea otwarcie zapowiedzieli, że nie mają zamiaru klękać przed pierwszym gwizdkiem, ponieważ ich zdaniem straciło to sens.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Sport.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY