Mamy pierwszy medal na World Games 2022. Zuzanna Kula wicemistrzynią w trójboju siłowym

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Medalistki wagi lekkiej, od lewej: Zuzanna Kula, Yukako Fukushima, Anastasiia Derevianko

Medalistki wagi lekkiej, od lewej: Zuzanna Kula, Yukako Fukushima, Anastasiia Derevianko / Fot. International Powerlifting Federation - IPF

Mamy pierwszy medal na tegorocznych Igrzyskach sportów nieolimpijskich World Games 2022 w amerykańskim Birmingham. Zuzanna Kula wywalczyła srebrny medal w trójboju siłowym w wadze lekkiej.

Zobacz także: World Games czas zacząć! Ile zdobędziemy medali?

Igrzyska sportów nieolimpijskich The World Games 2022 rozpoczęły się 7 lipca i potrwają dziesięć dni. Pierwotnie miały się odbyć w 2021 r., ale zostały przesunięte o rok z powodu zmiany terminu igrzysk w Tokio (z powodu pandemii także przełożone o rok).

World Games to wyjątkowy międzynarodowy turniej rozgrywany co cztery lata, a tegoroczna edycja jest już jedenastą w historii. W Birmingham w Stanach Zjednoczonych obecnych jest aż 3600 sportowców z całego świata, a liczba dyscyplin w jakich konkurują przekracza trzydzieści. W szesnastu z nich swoje umiejętności prezentują Polacy, a cały turniej oglądać można wyłącznie w kanałach sportowych Polsatu.

World Games rozpoczynamy od srebrnego medalu

Mamy pierwszy medal na tegorocznych zmaganiach World Games 2022 w amerykańskim Birmingham. Zuzanna Kula wywalczyła srebrny medal w trójboju siłowym w kategorii wagi lekkiej kobiet. Polka znakomicie spisała się w tej konkurencji i ustąpiła jedynie Japonce, Yukako Fukushimie. Inna z naszych reprezentantek, Paulina Szymanel nie została sklasyfikowana. Niestety spaliła wszystkie trzy podejścia w wyciskaniu na 117,5 kg, a podczas swojej ostatniej próby nawet zasłabła, ale na szczęście chwilę później poczuła się lepiej. Zuzanna Kula to wicemistrzyni świata z ubiegłego roku w kategorii do 47 kg. Nasza zawodniczka w Birmingham uzyskała najlepszy wynik wagowy w trzech podejściach, w przysiadzie, w wyciskaniu i w martwym ciągu uzyskała aż 497,5 kg. Niestety w systemie World Games, gdzie jest podział tylko na 4 kategorie wagowe: lekka, średnia, ciężka i superciężka, decyduje przelicznik wagi zaliczonego ciężaru do ciężaru ciała, a w tym przeliczniku lepsza tylko o punkt okazała się Japonka. Gratulacje dla naszej reprezentantki, dla której to drugi wielki sukces w karierze.

Wyniki World Games

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY