Bąkiewicz: Trzeba zawalczyć o prawdę nt. Jedwabnego [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Robert Bąkiewicz

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Robert Bąkiewicz. / Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

"Polska ma ulec szantażowi żydowskiemu. Świat ma wiedzieć, że nie było Niemców, byli naziści i pod nich podpinają Polaków. My powinniśmy domagać się ekshumacji w Jedwabnem, aby prawda w końcu została ujawniona" - mówił w Dniu na żywo w MN Robert Bąkiewicz, prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Zobacz także: Sumliński i Budzyński: Ekshumacja jest warunkiem dokończenia sprawy Jedwabnego [NASZ WYWIAD]

Prawda o Jedwabnem. Brak politycznej woli?

“Ta teza, która była postawiona przez prokuratora Ignatiewa, budzi ogromne kontrowersje. Wydaje się, że w kontekście poznania okoliczności, była ona konfabulacją potrzebną do budowy mitu o Jedwabnem – Polacy mordowali i palili Żydów. Z tym nie można się zgodzić. Trzeba zawalczyć o prawdę nt. Jedwabnego. Jeśli będzie taka wola polityczna, to taka możliwość istnieje. Ostatnio polskie MSZ wypowiedziało się jednoznacznie o wycieczkach izraelskich do Polski. Te granice, jak widać, można postawić” – mówił Bąkiewicz.

Dowody na niemiecką odpowiedzialność za zbrodnię

“Wszystkie prace, które były związane w trakcie dochodzenia z tą zbrodnią, wskazują na zupełnie coś innego. Badania prof. Koli wykazały, że w dołach znajdują się m.in. łuski niemieckie, kosztowności.” – dodał Bąkiewicz.

Presja na Polskę

“Polska widząc, że wpływy żydowskie w Waszyngtonie są ogromne, ulegała tej presji, którą w mojej ocenie sama sobie stwarzała. Jeśli chcemy być traktowani poważnie, państwo polskie powinno domagać się prawdy o Jedwabnem” – podsumował prezes Marszu Niepodległości.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY