Sumliński i Budzyński: Ekshumacja jest warunkiem dokończenia sprawy Jedwabnego [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Red. Michał Jelonek, Wojciech Sumliński i Tomasz Budzyński w studiu MN.

Red. Michał Jelonek, Wojciech Sumliński i Tomasz Budzyński w studiu MN. / Fot. YouTube/MediaNarodowe

"Mieliśmy rozmowę w Ministerstwie Sprawiedliwości i pan Kaleta zasugerował, że gdyby to od niego zależało, to ekshumacja by już była przeprowadzona. Jeżeli to nie zależy od władz Polski, to możemy się domyślać, kto o tym decyduje" - mówił w Dniu na żywo w MN Wojciech Sumliński, dziennikarz śledczy.

Zobacz także: Ks. Isakowicz-Zaleski ma pretensje do prezydenta: “Był w Kijowie i nie zająknął się o tym słowem”

Sprawa zbrodni w Jedwabnem

“Docieraliśmy do wielu ludzi, do dokumentów, do świadków wydarzeń w trakcie montowania filmu o Jedwabnem. […] To wszystko układa nam się w jednolity obraz – to zbrodnia niemiecka. Prawda jest zakopana na polskiej ziemi. 10 lipca trzeba być w Jedwabnem. Nie po to, aby przeszkadzać w modlitwach, ale by dać świadectwo prawdzie, by pomodlić się za ofiary sowiecko-żydowskich zbrodni” – mówił Sumliński.

“Ekshumacja jest podstawowym warunkiem dokończenia śledztwa ws. Jedwabnego. Bez jej dokonania i zebrania do końca dowodów i śladów tej zbrodni prawda nie zostanie ujawniona. Nie wszyscy Żydzi wypowiadają się przeciwko ekshumacji. To głównie środowisko Schudricha i tych, dla których nie jest to korzystne. Wielu Żydów jest za tym, aby szczątki zabitych zostały pochowane według zwyczajów żydowskich” – dodawał Budzyński.

Dlaczego nie doszło do ekshumacji?

“Jeżeli Żydzi chcą rzeczywiście prawdy o Jedwabnem to powinni się przyłączyć do głosu domagającego się ekshumacji. Niestety, są potężne naciski żydowskie [aby tego nie robić]” – komentował Sumliński.

Niektórzy politycy przeprosili za Jedwabne – stwierdził red. Michał Jelonek.

“Ze strachu oraz z innych powodów przeprosili, nie mając do tego podstaw. Padli przed Żydami na kolana, co jest zupełnie nieuzasadnione. Śledztwo niczego nie wyjaśniło.” – skwitował Tomasz Budzyński, były major ABW.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY