Zapadł wyrok na niedoszłego zamachowca. Tomasz M. winny zarzucanych mu czynów

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

Na trzy lata pozbawienia wolności oraz karę grzywny został skazany Tomasz M. oskarżony o przygotowywanie zamachu terrorystycznego z wykorzystaniem materiałów wybuchowych. Śledztwo w tej sprawie prowadziła Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
  • Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok ws. oskarżonego o planowanie zamachu terrorystycznego Tomasza M.
  • Mężczyzna został zatrzymany w 2019 r. przez polskie służby, za przynależność do ekstremistycznej grupy rozwiązanej w tym samym roku.
  • W toku śledztwa ustalono, że mężczyzna nawoływał do nienawiści na tle narodowościowym, rasowym, etnicznym i wyznaniowym.
  • Ponadto śledczy ustalili, że planował on dokonanie zamachu w meczetach.
  • Został on skazany na 3 lata więzienia oraz na karę grzywny w wysokości 3 tys. zł.
  • Zobacz także: Morawiecki: Polskie przedsiębiorstwa będą preferowane na Ukrainie

W toku śledztwa ustalono, że oskarżony należał do ekstremistycznej grupy prezentującej radykalne poglądy, która funkcjonowała na terytorium Polski do 10 listopada 2019 r. Tomasz M. wraz z inną osobą zamierzał przeprowadzić ataki z wykorzystaniem materiałów wybuchowych oraz substancji trujących. Zamachy miały być wymierzone w meczety znajdujące się w Warszawie, a także w osoby duchowne wyznania islamskiego i polityków, w celu zastraszenia wielu osób, w tym osób należących do społeczności islamskiej w Polsce.

Jednocześnie Tomasz M. nawoływał do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych oraz wyznaniowych, a także formułował zniewagi o tym charakterze.

Z ustaleń śledztwa wynika, że z upływem czasu postawa Tomasza M. ulegała radykalizacji. Ponadto w toku śledztwa stwierdzono, iż rozpowszechniał on dokument zawierający treści mogące ułatwić popełnienie przestępstw o charakterze terrorystycznym, a także przestępstw przeciwko mieniu, zdrowiu i życiu, jak również treści nawołujące do nienawiści na tle różnic etnicznych oraz wyznaniowych.

Sąd Okręgowy w Warszawie uznał Tomasza M. za winnego w zakresie zarzucanych mu czynów i wymierzył oskarżonemu karę łączną 3 lat pozbawienia wolności oraz grzywnę w wysokości 150 stawek po 20 złotych każda.

Śledztwo prowadziła Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego pod nadzorem Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY