Krwawa niedziela. Obchody 79 rocznicy Rzezi Wołyńskiej we Wrocławiu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marsz ku pamięci ofiar Rzezi Wołyńskiej we Wrocławiu

Wrocławski Marsz Ofiar Rzezi Wołyńskiej 2021 / Fot. Twitter

Organizatorzy ze stowarzyszenia Akademia Patriotów zapraszają do Wrocławia na 79 rocznicę obchodów Rzezi Wołyńskiej. Przy tej okazji zaplanowano kilka różnych eventów m.in. wykład o wkładzie Wrocławian w odbudowę miasta oraz przede wszystkim wspólny przemarsz pod pomnik Ofiar UPA.
  • Organizatorzy zapraszają 11 lipca na obchody 79 rocznicy Rzezi Wołyńskiej we Wrocławiu.
  • W tym dniu odbędzie się msza święta za ofiary ukraińskiego ludobójstwa.
  • Ponadto przez kilka godzin będzie trwała zbiórka krwi dla potrzebujących.
  • Z kolei przez dwie godziny będzie można posłuchać relacji i wykładu o wkładzie Kresowian w budowę Wrocławia.
  • Punktem szczytowym tego dnia będzie wspólny przemarsz w kierunku pomnika Ofiar UPA, gdzie zostaną złożone kwiaty.
  • Zobacz także: Będzie więcej cudzoziemców? Wiceminister zapowiedział uproszczenie procedury

Zapraszamy do Wrocławia na społeczne obchody 79. rocznicy ukraińskiego ludobójstwa na Kresach. W ramach uroczystości odbędzie się zbiórka krwi, konferencja “Wkład Kresowian w budowę Wrocławia” oraz Marsz Pamięci

– zaprasza Akademia Patriotów.

Zbliża się 79. rocznica ukraińskiego ludobójstwa na Kresach. Uczcijmy 11 lipca 2022 godnie i uroczyście pamięć ofiar. Początek masowych mordów na Polakach sięga 17 września 1939 r. Tego miesiąca kilkadziesiąt wsi z mieszkającymi w woj. tarnopolskim Polakami zostało zaatakowanych przez oddziały Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów. A kilka lat później, 1943 r. wymordowany został przez OUN/UPA Wołyń. Ofiarami zbrodni padli też Żydzi, Ormianie, Cyganie, Czesi oraz sprawiedliwi Ukraińcy, którzy ratowali naszych rodaków. W sumie OUN i UPA zgładziły ok. 200 tys. naszych rodaków. Zapraszamy na uroczystości poświęcone ofiarom tej straszliwej zbrodni

– napisali organizatorzy pod wydarzeniem na Facebooku.

Na 11 lipca organizatorzy wydarzenia zaplanowali kilka punktów w tym zbiórkę krwi od godz. 9 do 13 przy ul. OławskIei 1. Odbędzie się również konferencja pt. Wkład Kresowian w budowę Wrocławia od godzi. 18 do 20, przy pl. Solidarności 1/3/5. Natomiast wcześniej, bo o godz. 12 w kościele pw. NMP na Piasku zostanie odprawiona msza św. w intencji ofiar.

Głównym elementem będzie oczywiście Marsz Pamięci, który zaplanowano na godzi. 20, ze zbiórką na pl. Solidarności. Zgromadzenie uda się w kierunku Pomnika Ofiar UPA, gdzie delegaci złożą kwiaty ku pamięci ofiar Rzezi Wołyńskiej.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY