Będzie więcej cudzoziemców? Wiceminister zapowiedział uproszczenie procedury

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Stanisław Szwed

Stanisław Szwed / Fot. wnp.pl

Wszystkie formalności związane z oświadczeniami o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi oraz zezwoleniami na pracę będą wykonalne w sposób zdalny.

Wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed ogłosił, że przygotowywana jest nowa ustawa o zatrudnianiu cudzoziemców. Celem jest m.in. dalsze uproszczenie procedur. Polityk zadeklarował:

Projekt został wpisany do wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów. Pracujemy nad nim w pakiecie z innymi ustawami, mianowicie poza ustawą o zatrudnianiu cudzoziemców powstają też ustawa o aktywizacji zawodowej, ustawa o niektórych umowach zawieranych elektronicznie oraz o zmianie ustawy o pomocy społecznej.

Zapowiedział ponadto elektronizację procedur, dzięki czemu wszystkie formalności związane z oświadczeniami o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi oraz zezwoleniami na pracę będą wykonalne w sposób zdalny.

Zmiany mają dotyczyć także system kar za nielegalne zatrudnianie obcokrajowców. Wiceminister oświadczył, że:

Nie może być tak, że w przypadku złamania prawa pracodawca zatrudniający np. jednego cudzoziemca podlega takiej samej karze, jak ten, który nielegalnie zatrudnia np. 200 osób. Chcemy te kary stopniować.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Kresy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY