Pożar w mieszkaniu na Ursynowie. Wybuch wyrwał okno

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Pożar mieszkania na Ursynowie

Pożar na Ursynowie / Fot. Twitter

Strażacy ugasili pożar mieszkania na Ursynowie po wybuchu zbiornika z paliwem. Siła eksplozji wyrwała okno i uszkodziła drzwi w sąsiednich lokalach. Odłamki elewacji i ram okiennych wylądowały na trawniku. Jedna osoba została ranna.
  • W poniedziałek przed południem na Ursynowie doszło do wybuchu pożaru w jednym z mieszkań przy ul. Teligi 4.
  • Na miejsce zdarzenia oprócz straży pożarnej przybyły jednostki policji oraz pogotowia gazowego.
  • W trakcie zdarzenia w mieszkaniu przebywała jedna osoba, która trafiła pod opiekę ratowników medycznych.
  • Zobacz także: Sataniści na Paradzie Równości w Warszawie [+WIDEO]

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed południem na dziewiątym piętrze budynku przy ulicy Teligi 4. Jak przekazał Bogdan Smoter z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej prawdopodobniej doszło do wybuchu pięciolitrowego zbiornika z paliwem.

Na miejscu pracowały cztery zastępy straży pożarnej, policja, pogotowie ratunkowe oraz pogotowie gazowe i energetyczne.

Jedna osoba, która przebywała w lokalu w trakcie wybuchu, trafiła pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego – podał początkowo Smoter. Ostatecznie zapadła decyzja o przewiezieniu jej do szpitala.

Czytaj więcej: Zbigniew Ziobro: Premier nie mówi prawdy. Eurokraci to wyjątkowo skorumpowane i zdemoralizowane towarzystwo

Silny wybuch wyrwał okno

Strażak opisywał też, że siła wybuchu wyrwała drzwi w sąsiednich mieszkaniach. Doszło też do uszkodzenia instalacji ciepłowniczej – pod wpływem pożaru pękły rury centralnego ogrzewania. Ponadto doszło do wycieku wody, ale został on szybko opanowany. Smoter przekazał chwilę przed godziną 13, że pożar został już opanowany. Wyjaśnianiem jego przyczyn zajmie się teraz policja. Na miejscu oględziny przeprowadzi biegły z zakresu pożarnictwa.

Siła wybuchu wyrwała całe okno i urwała też część elewacji. Relacje świadków potwierdzają to, o czym wspominali już strażacy – wyrwane zostały drzwi w sąsiednich mieszkaniach. Odłamki elewacji leżą rozrzucone kilkadziesiąt metrów od budynku. Części okienne zostały już zebrane w jednym miejscu i wygrodzone policyjną taśmą

– relacjonował reporter portalu “tvnwarszawa.pl” Mateusz Szmelter.

Mieszkańcy budynku przekazali naszemu reporterowi, że trzy lata temu w tym samym mieszkaniu również doszło do pożaru. Te doniesienia potwierdzają zdjęcia wykonane przez naszego dziennikarza w marcu 2019 roku.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvnwarszawa.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY