Praga Północ: Mężczyzna dokonał licznych przestępstw po wyjściu z więzienia

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Policja

Zdjęcie ilustracyjne. / Fot. Pixabay

Funkcjonariusze policji z komendy na Pradze Północ dokonali zatrzymania 27-letniego mężczyzny. Jest on podejrzany o popełnienie 7 przestępstw w ciągu zaledwie dwóch dni. Ponadto mężczyzna wyszedł odsiedział niedawno wyrok za podobne przestępstwa.
  • Warszawscy policjanci z komendy na Pradze Północ otrzymali kilka dni temu zgłoszenie o kradzieży dwóch pojazdów.
  • Jeden z patroli dokonał zatrzymania na skradzionej toyocie. Pojazd nie należał do żadnego z dwójki mężczyzn.
  • Wówczas okazało się, że jeden z nich 27-latek jest poszukiwany, za popełnienie innych przestępstw.
  • Z pozyskanych materiałów stwierdzono, że w ciągu dwóch dni dokonał, aż 7 przestępstw zaraz po wyjściu z więzienia.
  • Został on przez sąd umieszczony w areszcie tymczasowym.
  • Zobacz także: Minister Agnieszka Ścigaj: Wchodzę do rządu, który krytykowałam, aby pomóc

Kilka dni temu policjanci z zespołu do walki z przestępczością przeciwko mieniu komendy na Pradze Północ otrzymali zgłoszenie o kradzieży pojazdu. Z informacji przekazanej przez zgłaszającego wynikało, że w niewyjaśnionych okolicznościach stracił on kluczyki do renault i telefon komórkowy. Nieznany sprawca wykorzystał moment, kiedy mężczyzna opuścił pojazd i dokonał jego kradzieży. Wewnątrz znajdował się portfel z gotówką i dokumentami oraz kartą płatniczą, laptop i obrączka.

Mundurowi od razu rozpoczęli intensywne czynności, by ustalić i zatrzymać sprawcę. Wkrótce zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy się nim poruszali. Jednak policjanci szybko ustalili, że nie były to osoby odpowiedzialne za kradzież renaulta.

Było po północy, gdy policyjna załoga z Targówka otrzymała informację o skradzionej toyocie, która była widziana w rejonie ulicy Bazyliańskiej. Mundurowi postanowili skontrolować czterech mężczyzn, którzy siedzieli w pojeździe. Z pomocą innej załogi patrolowej, funkcjonariusze wylegitymowali kierowcę i pasażerów. Żaden z mężczyzn nie potrafił wyjaśnić do kogo należy toyota. Gdy policjanci sprawdzili tablice rejestracyjne w systemie potwierdzili, że pojazd został skradziony dzień wcześniej przy ul. Brzeskiej na Pradze Północ. Wewnątrz znajdował się paszport zagraniczny, który nie należał do żadnego z mężczyzn oraz inne przedmioty, do posiadania których żaden z nich się nie przyznał.

W trakcie sprawdzeń wyszło na jaw, że 27-latek jest poszukiwany do sprawy za kradzież. Policjanci zatrzymali wszystkich mężczyzn do wyjaśnienia. Po oględzinach, pojazd został przekazany razem z zabezpieczonymi przedmiotami prawowitemu właścicielowi.

Następnego dnia policjanci przesłuchali zatrzymanych. Bardzo szczegółowo przeanalizowali udział 27-latka w zaistniałych przestępstwach. Informacje pochodzące od pokrzywdzonych, zeznania świadków i policyjne ustalenia dowodziły, że mężczyzna w ciągu zaledwie dwóch dni dopuścił się aż 7 przestępstw.

Śledczy po dogłębnym przeanalizowaniu materiałów i przesłuchaniu świadków stwierdzili, że 27-latek w ciągu zaledwie dwóch dni popełnił, aż 7 przestępstw. Dotyczyły one nie tylko kradzieży pojazdów, ale również włamań na konto bankowe. Mężczyzna ukradł również torebkę swojej byłej partnerki, której zawartość zniszczyć, zaś karty kredytowe użył do wypłacenia sobie pieniędzy. Porysował również auto swojej byłej dziewczynie, a także zniszczył jej telefon.

27-latek trafił na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Północ, która nadzoruje czynności w tej sprawie. Tam usłyszał zarzuty. Sąd uwzględnił wniosek prokuratury i zastosował wobec mężczyzny areszt tymczasowy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

zyciestolicy.com.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY