Praga Północ. Mężczyzna zaatakował nożem swojego wujka

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter

Policjanci z Wydziału Kryminalnego komendy na Pradze Północ zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który zaatakował nożem 41-latka. Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło w sobotę wieczorem. Ranny mężczyzna trafił do szpitala. W trakcie dalszych czynności ustalono, że obaj mężczyźni są ze sobą spokrewnieni i razem mieszkają. Przed zdarzeniem wspólnie spożywali alkohol.
  • Funkcjonariusze z komendy na Pradze Północ otrzymali zgłoszenie w sobotę około godziny 10:30 o zdarzeniu przy ul. Targowej.
  • W mieszkaniu 41-latka policjanci znaleźli rannego domownika, który miał rany na twarzy, nogach oraz dłoni.
  • Jak się okazało zaatakował go we śnie jego 23-letni siostrzeniec, z którym wcześniej spożywał alkohol.
  • Zobacz także: Parking żerański nie przynosi pożądanych rezultatów. Zaledwie kilka aut dziennie

Pewien 23-letni mężczyzna w sobotę pod wieczór zaatakował swojego wujka. Funkcjonariusze z patrolu Pragi Północ otrzymali o tym zdarzeniu informacje. Bardzo szybko zjawili się w mieszkaniu przy ulicy Targowej. 41-letni mężczyzna potrzebował pilnej pomocy medycznej, gdyż miał rany w okolicach twarzy, dłoni oraz nóg.

Policjanci ustalili, że gdy mężczyzna spał jego siostrzeniec zaatakował go nożem, potem uciekł. Ranny mężczyzna nie wiedział, co było powodem jego zachowania. Wyjaśnił jedynie, że wcześniej razem spożywali alkohol. Mężczyzna zdołał opisać policjantom wygląd 23-latka. Chwilę potem został przewieziony do szpitala.

Ze względu na charakter zdarzenia do poszukiwań 23-latka włączyli się policjanci pionu kryminalnego. Lustrację w tym rejonie prowadzili również dzielnicowi. Wszyscy skierowani do działań funkcjonariusze intensywnie pracowali nad zatrzymaniem mężczyzny. Policyjny patrol w rejonie ulicy Stalowej zabezpieczył nóż, którym posłużył się 23-latek.

Niespełna dwie godziny później kryminalni zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. Trafił on do północnopraskiej komendy. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci z wydziału dochodzeniowo – śledczego przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonego i przesłuchali świadków.

We wtorek doprowadzili zatrzymanego na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Północ, która prowadzi śledztwo w tej sprawie. Tam na podstawie zebranego procesowo materiału dowodowego 23-latek usłyszał zarzut dotyczący usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 41-latka w zbiegu z naruszeniem czynności narządu jego ciała.

Sąd zdecydował, że mężczyzna najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie tymczasowym. Grozi mu kara nie niższa niż 3 lata pozbawienia wolności.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

zyciestolicy.com.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY