Historyczny sukces w Muay Thai. Podsumowujemy starty biało-czerwonych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Polski Związek Muaythai

Historyczny sukces osiągnęli nasi reprezentanci na mistrzostwach świata IFMA w muay thai, czyli tajskim boksie. W kategorii seniorów wywalczyli aż trzy złote i dwa brązowe medale. Polska znalazła się na 4 miejscu w klasyfikacji medalowej seniorów wśród 81 krajów z 5 kontynentów. Zdobyliśmy również trzy kwalifikacje na World Combat Games, które odbędą się w Arabii Saudyjskiej w 2023 roku.

Reprezentacja Polski na mistrzostwa świata

Boks tajski, boks syjamski (Muay Thai) to tajski sport walki kładący nacisk na walkę w klinczu z wykorzystaniem uderzeń łokciami, nogami i kolanami. Mistrzostwa świata amatorskiej federacji IFMA odbyły się w 2022 roku w dniach 25 maja do 5 czerwca w Abu Zabi (ZEA). Rywalizacja toczyła się na trzech ringach przez 9 dni. Ponad 500 zawodników i zawodniczek z 81 państwa walczyło w 52 kategoriach. Dla kategorii seniorów zawody były pierwszym z serii kwalifikacyjnych turniejów na World Combat Games 2023, w których złoci medaliści zostali bezpośrednio zakwalifikowani, a pozostali finaliści zdobyli cenne punkty kwalifikacyjne. Reprezentacja Polski liczyła 20 zawodników i zawodniczek.

Historyczny sukces biało-czerwonych

4 walka: Red (KAZ) Ruslan Zayakin Blue (POL) Jakub Rajewski
7 walka: Red (POL) Łukasz Radosz Blue (MAR) Fekaki Othmane

1 walka: Red (POL) Martyna Kierczyńska Blue (TUR) Ezgi Keles

Nasi reprezentanci spisali się znakomicie walcząc z przeciwnikami ze światowej czołówki jak równy z równym i przywożąc do Polski aż pięć medali. To historyczny sukces, jeszcze nigdy na mistrzostwach świata IFMA nie zdobyliśmy takiej liczby medali nie mówiąc już o zdobyciu aż 3 tytułów mistrzowskich. Trzy złote i dwa brązowe medale dały reprezentacji Polski bardzo wysokie 4 miejsce w klasyfikacji medalowej seniorów. Wywalczyliśmy również trzy kwalifikacje na World Combat Games, które odbędą się w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej w 2023 roku. Największymi bohaterami w Abu Zabi zostali:

Łukasz Radosz – złoty medalista w kategorii senior -91kg, dla którego to już drugi tytuł mistrza świata w karierze, po raz pierwszy najlepszym na świecie był w 2018 roku, a w 2019 zdobył brąz.

Jakub Rajewski – złoty medalista w kategorii senior -71kg

Martyna Kierczyńska – złota medalistka w kategorii seniorka -54kg

Oskar Siegert – brązowy medalista w kategorii senior -67kg

Gabriela Kuzawińska – brązowa medalistka w kategorii seniorka -51kg

Wyniki mistrzostw i pozostałych naszych reprezentantów

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY