Była kasjerka CBA skazana. Kradła i wynosiła pieniądze

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Sąd Apelacyjny w Warszawie utrzymał w mocy wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie wobec byłej pracowniczki cywilnej CBA. Przez dwa lata pracy, ukradła ona z biura ponad 9,2 mln złotych.
  • W minioną środę sąd apelacyjny Warszawie ogłosił wyrok dla byłej kasjerki Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz jej męża.
  • Kobieta dostała wyrok w wysokości 6 lat i 4 miesięcy pozbawienia wolności, z kolei mężczyzna 8 lat więzienia.
  • Skazana Katarzyna G. w czasie pracy dla agencji miała ukraść i wynieść z biura ponad 9,2 mln złotych.
  • Pieniądze w celu ukrycia przestępstwa były przelewane na konto Dariusza G. u bukmachera.
  • CBA zdołało odzyskać już skradzione fundusze.
  • Zobacz także: Francuski dyplomata zaatakował Polskę. Odpowiedział mu dosadnie polski publicysta

W środę Sąd Apelacyjny w Warszawie ogłosił prawomocny wyrok w sprawie kasjerki CBA, która miała wynieść z kasy biura ponad 9,2 miliona złotych. Sąd nie uwzględnił apelacji obrońców oskarżonych i utrzymał w mocy wyrok sześciu lat i czterech miesięcy pozbawienia wolności dla Katarzyny G. oraz ośmiu lat dla jej męża Dariusza G.

Katarzyna G. musi także zapłacić 14 tysięcy złotych grzywny. Kobieta ma również siedmioletni zakaz zajmowania stanowisk związanych z dysponowaniem powierzonymi pieniędzmi. Z kolei Dariusz G. musi także zapłacić 12,5 tysiąca złotych grzywny. Decyzją sądu ma też dziesięcioletni zakaz wstępu do ośrodków, w których organizowane są gry hazardowe, nie może także w tym okresie uczestniczyć w tego typu grach.

Decyzją sądu małżeństwo musi zapłacić na rzecz Centralnego Biura Antykorupcyjnego kwotę ponad 9,2 miliona złotych. Środki te zostały zabezpieczone na kontach bukmachera.

CBA odzyskało już pieniądze

Ze względu na prywatny interes małżeństwa, a także na kwestie publiczne tj. dobro CBA i tajemnicy zawodowej sprawa Katarzyny G oraz Dariusza G. odbywała się w sądzie okręgowym w Warszawie z wyłączeniem jawności.

Z satysfakcją przyjmujemy to orzeczenie nie tylko z powodu surowych kar pozbawienia wolności, ale także, że dzięki naszym działaniom CBA prawomocnie odzyskało ponad dziewięć milionów złotych

– podkreślił rzecznik prokuratury regionalnej w Warszawie Marcin Saduś.

W akcie oskarżenia prokurator zarzucił małżeństwu, że w okresie od 1 czerwca 2017 do 30 grudnia 2019 roku, działając w pełnej świadomości i porozumieniu, przywłaszczyli należące do CBA mienie ruchome w postaci pieniędzy w kwocie 9 mln 230 tys. 194 zł 9 gr. Z ukradzionych pieniędzy stworzyli sobie stałe źródło utrzymania.

Prokurator oskarżył ich również za prowadzenie czynności, które miały w tamtym czasie zataić fakt przestępstwa. Z ustaleń śledztwa wynika, że pieniądze, które Katarzyna G. wynosiła z kasy CBA, były następnie przelewane przez jej męża na rachunek przypisany do jego konta u bukmachera.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvwarszawa.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY