Real Madryt ofiarował swój puchar Ligi Mistrzów Matce Bożej. Piękny gest drużyny [+WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Real Madryt

Zwycięzcy Ligi Mistrzów - po powrocie z Paryża wieczorem 29 maja udała się do stołecznej katedry, by tam podarować swój zwycięski puchar patronce miasta, Matce Bożej z Almudeny / fot. Twitter

Real Madryt po powrocie ze zwycięskiego finałowego meczu Ligi Mistrzów ofiarował swoje trofeum Dziewicy z Almudeny. Gest został doceniony przez wielu katolickich komentatorów.
  • Real Madryt zdobył się na przepiękny gest
  • Zwycięzcy Ligi Mistrzów po powrocie z Paryża wieczorem 28 maja udali się do stołecznej katedry
  • Tam ofiarowali swój puchar patronce metropolii, Matce Bożej z Almudeny
  • Piłkarze, trenerzy i członkowie władz klubu zostali powitani przez arcybiskupa Madrytu
  • Kardynał Carlos Osoro chwalił „kulturę spotkania” i zespołowego ducha
  • Razem z pucharem Ligi Mistrzów zawodnicy Realu ofiarowali również puchar mistrza Hiszpanii, który zdobyli przed miesiącem
  • Dziewica z Almudeny (Virgen de la Almudena) to średniowieczne przedstawienie Maryi, Matki Bożej, która jest uważana za patronkę Madrytu
  • Zobacz także: Biden nie wyśle systemów rakietowych na Ukrainę. Miedwiediew: “Rozsądne zachowanie”

Real Madryt ofiarował puchar Ligi Mistrzów Matce Bożej

Niezwykłe zdarzenie miało miejsce w minioną niedzielę w Madrycie, w miejskiej katedrze. Zawodnicy, trenerzy oraz członkowie władz klubu ofiarowali zdobyte trofeum Matce Bożej z Almudeny.

Arcybiskup Madrytu kardynał Carlos Osoro powitał zwycięzców i podziękował za sportowego ducha, pielęgnowanego przez piłkarzy hiszpańskiego klubu.

Dziękuję wam z całego serca, że imię Madrytu niesiecie na wszystkie kontynenty.

– powiedział hierarcha.

Oprócz pucharu Ligi Mistrzów piłkarze złożyli w ofierze także puchar mistrza Hiszpanii, który zdobyli miesiąc temu. Na krótkiej ceremonii zjawił się także były piłkarz Emilio Butragueño (a obecnie dyrektor ds. kontaktów zagranicznych klubu) odczytał modlitwę wiernych, w której proszono m.in., aby obecni na uroczystości doświadczyli „matczynej opieki Maryi Dziewicy”.

Dziewica z Almudeny

Rok temu w tej samej katedrze rywale Realu, Atletico Madryt, ofiarowali Dziewicy z Almudeny swój puchar zdobyty za jedenasty tytuł mistrza Hiszpanii. Wydarzenie nie nabrało jednak takiego rozgłosu ze względu na panujące wówczas restrykcje pandemiczne.

Dziewica z Almudeny (Virgen de la Almudena) to średniowieczne przedstawienie Maryi, Matki Bożej, która jest uważana za patronkę Madrytu. Jej wezwanie nosi katedra w stolicy Hiszpanii, a jej wspomnienie 9 listopada jest ważnym świętem w Madrycie. Repliki Madonny są używane podczas procesji lub w różnych kaplicach w regionie. Autorstwo figury, której nazwa pochodzi od arabskiego słowa „Al Mudayna” (cytadela), historycy sztuki przypisują holenderskiemu rzeźbiarzowi Diego Copin de Holanda (ok. 1500 r.), natomiast legendy i podania mówią o jego pochodzeniu już od początku VIII wieku.

Bardzo ładny gest Realu Madryt. Cała drużyna (także niewierzący i innowiercy) odwiedziła madrycką katedrę i podziękowała za triumf w LM. Real to wszak klub królewski.

– napisał na Twitterze Kamil Rybikowski.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Tysol

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY