Zapadł wyrok ws. “babci Kasi”. Niezrozumiała decyzja sędziego

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Babcia Kasia "wymierza" sprawiedliwość?

"Babcia Kasia" bije uczestniczkę manifestacji antyunijnych / Fot. Twitter

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", w Sądzie Okręgowym w Warszawie zapadł wyrok w sprawie Katarzyny Augustynek, znanej szerzej jako "babcia Kasia". Kobieta otrzymała 20 tys. zł zadośćuczynienia za wydarzenia z tzw. tęczowej nocy.
  • Wczoraj wieczorem “Gazeta Wyborcza” poinformowała, że zapadł wyrok ws. “babci Kasi”.
  • Sprawą zajmował się sędzia Andrzej Kransnodębski z Sądu Okręgowego w Warszawie.
  • Lewicowa aktywistka otrzymała 20 tys. zł w ramach zadośćuczynienia za tzw. tęczową noc.
  • Zobacz także: Komisja senacka zdecydowała ws. immunitetu marszałka Grodzkiego

Zgodnie z informacją przekazaną przez “Gazetę Wyborczą” w Sądzie Okręgowym w Warszawie zapadł wyrok w sprawie Katarzyny Augustynek zwanej “babcią Kasią”. Jest ona znana lokalnej społeczności za sprawą licznego zaangażowania w protesty opozycji. Dziennikarze “Wyborczej” podali, że otrzymała on 20 tys. zł zadośćuczynienia.

Oprócz tego sąd wydał kolejny wyrok w sprawie zadośćuczynienia za tzw. tęczową noc. Wyrok jest nieprawomocny

– czytamy.

Warto jednak zauważyć, że ten wyrok jest co najmniej zaskakujący, gdyż aktywistka postrzegana jest jako bardzo agresywna osoba, wykorzystująca swój wiek to atakowania przeciwników politycznych, ale również i mundurowych. Niejednokrotnie przyłapano ją na wypowiadaniu obraźliwych słów wobec policjantów, a nawet kobiet pracujących w policji.

Sędzia Andrzej Krasnodębski, który rozpatrywał tę sprawę jest doświadczonym sędzią Sądu Okręgowego w Warszawie, znany ze sprawnych procesów groźnych szefów mafii. Z drugiej strony kojarzony jest ze swojego aktywizmu. W marcu 2020 roku odmówił on ujawnienia do jakiego stowarzyszenia sędziowskiego należy. Choć to obowiązek sędziego, to jednak Krasnodębski tego nie zrobił, powołując się na Konstytucję. W swoim oświadczeniu zaznaczył jednak, że do żadnej partii politycznej nie należał.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl, wprost.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY