Płońsk: Mężczyzna znieważał zwłoki oraz oszukiwał rodziny

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Policja

Zdjęcie ilustracyjne. / Fot. Pixabay

Policjanci z Płońska zatrzymali 45-latka podejrzanego o oszustwa i znieważenie zwłok. Mężczyzna pobierał wysokie zaliczki na wykonanie prac na cmentarzu i nie wywiązywał się umów. Podczas remontu jednego z nagrobków, wydobyte szczątki nie umieścił w tymczasowym grobie, lecz zakopał je przy ogrodzeniu cmentarza.
  • Funkcjonariusze policji z Płońska zatrzymali poszukiwanego 45-letniego mężczyznę.
  • Aresztowany był pracownikiem budowlanym, który dopuszczał się oszukiwania swoich klientów.
  • Wielokrotnie naciągał klientów żądając wcześniej wynagrodzenie, a następnie nie wykonywał zleconych mu prac.
  • W trakcie remontu nagrobków, wykopywał ciała i zakopywał je pod ogrodzeniem cmentarza.
  • Zobacz także: Barbara Kurdej-Szatan usłyszała zarzuty. W listopadzie znieważyła Straż Graniczną

Policjanci z Płońska zatrzymali 45-latka podejrzanego o oszustwa i znieważenie zwłok. Mężczyzna pobierał wysokie zaliczki na wykonanie prac na cmentarzu i nie wywiązywał się umów, a w czasie remontu jednego z nagrobków, wydobyte szczątki zakopał przy ogrodzeniu nekropolii.

Jak poinformowała w czwartek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Płońsku kom. Kinga Drężek-Zmysłowska, 45-letniemu mieszkańcowi tego miasta przedstawiono w sumie 9 zarzutów, dotyczących oszustw oraz zarzut znieważenia zwłok, za co grozi mu do 8 lat więzienia – wobec podejrzanego prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Według dotychczasowych ustaleń, 45-latek, prowadzący usługi budowlane, w tym zlecane na cmentarzu, od lutego do listopada 2021 r. oszukał co najmniej 9 osób oferując im wykonanie prac na płońskiej nekropolii.

Klienci zlecali m.in. wykupienie miejsca na cmentarzu, prace przy wykopaniu i budowie grobu oraz rozbiórkę, renowację lub budowę pomnika. Od pokrzywdzonych mężczyzna przyjmował zaliczki w kwotach od 1700 do nawet 6000 zł, ale żadnej ze zleconych prac nie wykonał

– wyjaśniła kom. Kinga Drężek-Zmysłowska.

Ponadto 45-latek dopuścił się znieważenia zwłok, zakopując je przy ogrodzeniu cmentarza.

Wykonując prace przy odnowie jednej z mogił, podczas ekshumacji szczątków nie umieścił ich w grobie zastępczym, ani później w odnowionej mogile rodzinnej, tylko zakopał przy ogrodzeniu cmentarza

– dodała rzecznik płońskiej policji.

Jak zaznaczyła, podejrzany przez kilka miesięcy ukrywał się przed organami ścigania, często zmieniając miejsce zamieszkania. Ostatecznie został zatrzymany na terenie Płońska.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

zyciestolicy.com.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY