“Babcia Kasia” jest nietykalna? Lewicowa aktywistka z 15 aktem oskarżenia

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Agresywna Babcia Kasia z KOD

Katarzyna Augustynek „Babcia Kasia” / Fot. youtube

Do warszawskiego sądu rejonowego po raz piętnasty prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciwko Katarzynie A., znanej jako „Babcia Kasia”. Tym razem chodzi o znieważenie policjanta z dnia 10 marca 2022 roku. Grozi jej za to kara grzywny do roku więzienia.
  • Do Sądu Rejonowego Warszawa-Śródmieście stołeczna prokuratura złożyła akt oskarżenia przeciwko “Babci Kasi”
  • Jest to już piętnaste oskarżenie skierowane przeciwko Katarzynie A. znanej warszawskiej aktywistki
  • Tym razem chodzi o znieważenie funkcjonariusza policji z 10 marca 2022 roku
  • Grozi jej za to grzywna lub nawet rok pozbawienia wolności
  • Zobacz także: Nergal uniewinniony. Sędzia stwierdziła, że Darski nie znieważył polskiego godła

Akt oskarżenia przeciwko “Babci Kasi” do Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia skierowała pod koniec kwietnia Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ.

Katarzyna A. została oskarżona o to, że 10 marca 2022 roku przy placu marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie znieważyła funkcjonariusza policji.

Używała wobec niego słów uważanych powszechnie za obelżywe i obraźliwe, przy czym czynu tego dopuściła się działając publicznie i bez powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku publicznego

– poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz .

Za znieważenie funkcjonariusza Katarzynie A. może grozić grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Jest to już piętnasty akt oskarżenia przeciwko “Babci Kasi” skierowany przez prokuraturę do sądu. Wcześniej Katarzyna A. była oskarżona m.in. o szarpanie mundurowych, kopanie, plucie, odpychanie, uderzanie flagą, oraz znieważanie żołnierza Wojska Polskiego.

Pod koniec września ub.r. Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia w wyroku nakazowym skazał A. na pół roku prac społecznych. Od wyroku wniesiono sprzeciw, w związku z czym sprawa została rozpoznana na rozprawie z udziałem stron. Pod koniec lutego 2022 roku ten sam sąd podzielił tezy sformułowane w akcie oskarżenia, jednak skazał aktywistkę jedynie na grzywnę 1000 zł. Sąd obciążył również „Babcię Kasię” kosztami sądowymi, które w tej sprawie wyniosły 170 zł.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

zyciestolicy.com.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY