Mamy kolejne medale na MŚ w ściganiu się z psami

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Silvia Strandberg

Na mistrzostwach świata ICF w Canicross w ściganiu się z psami nasi reprezentanci zdobywają kolejne medale. Po sukcesach w sezonie zimowym tym razem mamy się czym pochwalić w konkurencjach w warunkach bezśnieżnych.

Od 28 kwietnia do 1 maja odbyły się we francuskiej miejscowości Ville de Pledran mistrzostwa świata międzynarodowej federacji ICF w Canicross, czyli w ściganiu się z psem biegnąc, na rowerze i na tzw. scooterze.

Nasi reprezentanci wywalczyli aż 6 medali. W najsilniejszej kategorii open złoty medal w ściganiu się z psem na rowerze kobiet zdobyła Sylwia Strandberg, wyprzedzając drugą naszą zawodniczkę, której przypadło srebro – Paulinę Frelich. Dla naszej mistrzyni świata to pierwszy taki sukces w karierze. Mistrzyni Polski w Bikejoringu urodziła i wychowała się w Szwecji jednak przez całe swoje dorosłe życie jest związana z Polską. Tutaj trenuje i rozwijam swoja największą pasję, jaką jest sport zaprzęgowy z psami. Dla naszej wicemistrzyni świata to drugi taki sukces w karierze. Wcześniej zdobyła srebro na mistrzostwach świata IFSS w 2019 roku.

Kolejny swój wielki sukces odniósł nasz wielokrotny mistrz świata Igor Tracz, który zdobył złoty medal również z psem na rowerze (bikejoring), tym razem jednak w kategorii weteranów. W klasyfikacji open, czyli gdyby weteranów porównać z tymi najsilniejszymi zawodnikami tzw. seniorami nasz zawodnik zająłby 2 miejsce, jednak tę klasyfikację nie potraktowano jako oficjalne wyniki i niestety nie przyznano tutaj nam srebrnego medalu. W tej sprawie toczy się spór między zawodnikami a międzynarodową federacją ICF, dlaczego ktoś z kategorii starszych nie może rywalizować o medale razem z najsilniejszymi, jeśli ma szanse ścigać się z nimi jak równy z równym.

Trzy medale wywalczyli jeszcze nasi juniorzy. Zuzanna Pająk była najlepsza w kategorii scooter i bikejoring, a Krzysztof Sobierajski, zajął 3 miejsce również w bikejoringu.

Ponadto startował jeszcze Rafał Zagórski, który w bikejoringu seniorów zakończył ściganie na 22 lokacie. W bikejoringu kobiet Anna Bajer nie została dopuszczona do startu, Agnieszka Rychwalska zakończyła mistrzostwa na 11 lokacie w weterankach, a Agnieszka Ignaszak w seniorkach na 37. Julita Łubianka zajęła 4 lokatę w scooter, Kamila Okoń 15 lokatę w canicross kobiet, a Bartek Wójcik 26 w canicross mężczyzn. Natomiast Witold Orcholski w canicross w klasie MHVII zajął 8. miejsce. Był to debiut z psem Gotha (małym 18 miesięcznym psim sportowcem).

Wyniki mistrzostw.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY