Iga Świątek liderką światowego rankingu! Historyczny sukces Polki

Dodano   1
Iga Świątek na Wimbledonie

Iga Świątek / Fot. Twitter/ Iga Świątek

To już jest pewne! Iga Świątek zostanie nową liderką rankingu WTA. Jak aktualnie wygląda światowa klasyfikacja po piątkowym zwycięstwie Polki w II rundzie zawodów w Miami?

Iga Świątek na tronie!

Niedawno Polka wskoczyła na drugie miejsce w zestawieniu. Tym samym wyrównała osiągnięcie Agnieszki Radwańskiej. Jeszcze przed startem turnieju w Miami wiadomo było jednak, że Świątek może zostać pierwszą Polką, która obejmie prowadzenie w rankingu. Dotychczasowa liderka, Ashleigh Barty, zdecydowała się bowiem zakończyć karierę.

Świątek wystarczyło jedno zwycięstwo, aby zapewnić sobie miano najlepszej tenisistki świata. Podczas meczu z Golubic Polka błyskawicznie wzięła się do pracy.

Już przy pierwszej okazji Iga przełamała swoją rywalką. Najbardziej zacięty był trzeci gem tego meczu. Szwajcarka miała pięć okazji na przełamanie, ale żadnej z nich nie wykorzystała. Świątek wyszła na trzygemowe prowadzenie i pierwszego seta ostatecznie wygrała 6:2.

W drugiej części spotkania różnica klas na korcie była jeszcze bardziej widoczna. Świątek popełniała mniej błędów, częściej punktowała zarówno po własnym podaniu, jak i przy returnach. Ostatecznie drugiego seta wygrała bez straty choćby jednego gema.

Zwycięstwo sprawiło, że w wirtualnym rankingu Świątek wskoczyła na pierwsze miejsce. Oficjalna aktualizacja zestawienia WTA nastąpi 4 kwietnia. Żadna z tenisistek nie ma jednak szans, aby do tego czasu zdobyć wystarczającą liczbę punktów, by zdetronizować naszą zawodniczkę.

Świątek liderką światowego rankingu

Dla Świątek było to dwunaste zwycięstwo z rzędu. W sumie w tym roku poniosła ona zaledwie trzy porażki.

W następnej rundzie turnieju w Miami rywalką Świątek będzie Madison Brengle. Ostatni raz obie tenisistki mierzyły się przy okazji turnieju w Adelaide. Wówczas w dwóch setach wygrała Polka.

Aktualnie Świątek ma na koncie 5776 punktów i może się jeszcze poprawić. W Miami jest do zdobycia aż 1000 punktów i gdyby się udało je wywalczyć, to przewaga naszej reprezentantki znacznie wzrośnie nad resztą stawki.

Kolejną rywalką Świątek będzie w niedzielę Amerykanka Madison Brengle. Będzie to pojedynek III rundy. Finał rywalizacji pań zaplanowano na sobotę 2 kwietnia.