Mistrz Polski odbija od dna. Legia odnosi trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu [+WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zespół ze stolicy w trakcie zimowych przygotowań

Zespół ze stolicy w trakcie zimowych przygotowań / fot. legia.com

Legia Warszawa pokonała 1:0 Górnika Łęczna w piątkowym meczu piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy. Tym samym mistrzowie Polski oddalili się od strefy spadkowej w piłkarskiej Ekstraklasie.

• Legia Warszawa powoli oddala się od strefy spadkowej w piłkarskiej Ekstraklasie.
  • W meczu 25. kolejki Legioniści pokonali Górnika Łęczna i awansowali na 12. miejsce w tabeli.
  • Mistrz Polski ma na koncie 28 punktów, a ich piątkowy rywal z 24 punktami jest na 16. pozycji.

Rosołek dał Legii zwycięstwo

Gratulacje dla drużyny za ważne i w pełni zasłużone zwycięstwo. Był to mecz, którego waga była bardzo istotna dla nas i dla Górnika. Przed spotkaniem pucharowym nasi rywale mieli serię trzynastu spotkań z jedną porażką, a my pokonaliśmy ich dwa razy w krótkim czasie, co bardzo doceniam

– powiedział po spotkaniu trener Vuković.

Doceniam to, że w pierwszej połowie, kiedy gra ofensywna nie do końca nam się kleiła, nie traciliśmy głowy. Ważne, by w takich momentach nie popełniać błędów pod własną bramką i nie dać sobie strzelić gola. W drugiej połowie zagraliśmy lepiej. Maciej Rosołek dał dobrą zmianę

– dodał szkoleniowiec warszawskiej ekipy.

25 z 34 serii gier

Już w sobotę lider Ekstraklasy zmierzy się z Cracovią, która ma za sobą serię trzech meczów bez zwycięstwa. Drużynę z Grodu Kraka czeka nie lada wyzwanie. Pasy nie znajdują się bowiem w najlepszej formie. Ich trzy ostatnie mecze w Ekstraklasie przyniosły im zaledwie jeden punkt, a nikt już nie pamięta o sensacyjnym triumfie nad Lechią Gdańsk.

Zespół ze Szczecina z Kamilem Grosickim w składzie jest więc faworytem tego spotkania. Z kolei w zespole gospodarzy od pierwszych minut może wystąpić jeden z najwybitniejszych reprezentantów Ukrainy Yevgen Konoplyanka. Były zawodnik m.in. Schalke i Sevilli dołączył do drużyny Jacka Zielińskiego miesiąc temu, i jak dotąd dwukrotnie wchodził na boisko z ławki rezerwowych.

Starcie obydwu drużyn będzie transmitowane w TVP Sport. Początek spotkania w sobotę o godzinie 20.