FIS reaguje na wojnę. Wykluczono rosyjskich i białoruskich zawodników

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marius Lindvik podczas Igrzysk Olimpijskich.

Marius Lindvik podczas Igrzysk Olimpijskich. / Fot. PAP/EPA/Kimimasa Mayama. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

We wtorek Międzynarodowa Federacja Narciarska wykluczyła zawodników z Rosji i Białorusi z zawodów do końca sezonu 2021/22. Dzisiejsza decyzja ma związek z rosyjską napaścią na Ukrainę. Organizacja zadeklarowała również pomoc dla ukraińskich zawodników.
  • Po dzisiejszej naradzie Międzynarodowej Federacji Narciarskiej podjęto decyzję o wykluczeniu Rosjan i Białorusinów.
  • Zawodnicy z tych krajów nie będą mogli uczestniczyć w zawodach do końca sezonu 2021/22.
  • Jest kolejna światowa organizacja sportowa wykluczająca zawodników z krajów uczestniczącej w zbrojnej napaści na Ukrainę.
  • Zobacz także: Wojna rosyjsko-ukraińska. Kolejne materiały [FOTO, WIDEO]

Aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkich sportowców biorących udział w zawodach, Rada FIS jednogłośnie zdecydowała, zgodnie z zaleceniem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, że sportowcy z Rosji i Białorusi nie będą brali udziału w żadnych zawodach FIS do końca sezonu 2021/22

– czytamy w oświadczeniu.

Dodatkowo federacja wyraziła nadzieję, że konflikt na Ukrainie szybko się zakończy i cała społeczność międzynarodowa będzie mogła wrócić do rywalizacji w gronie sportowców ze wszystkich narodów.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią FIS, ukraińscy zawodnicy dostali wsparcie finansowe, logistyczne i techniczne, do czasu, aż nie będą mogli bezpiecznie wrócić do domu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY