UEFA odebrała Rosji finał Ligi Mistrzów. Podano nową lokalizację

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
UEFA

Sankt Petersburg nie zorganizuje tegorocznego finału Ligi Mistrzów. UEFA odebrała Rosjanom możliwość organizacji finału i przekazała ją Paryżowi - czytamy w oficjalnym komunikacie. / fot. PAP/EPA/ANATOLY MALTSEV Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

UEFA odebrała Rosji możliwość organizacji tegorocznego finału Ligi Mistrzów w Sankt Petersburgu. Organizacja wyznaczyła nową lokalizację.

UEFA odbiera Rosji finał Ligi Mistrzów

Sankt Petersburg nie zorganizuje tegorocznego finału Ligi Mistrzów. UEFA odebrała Rosjanom możliwość organizacji finału i przekazała ją Paryżowi.

– czytamy w oficjalnym komunikacie europejskiej federacji.

Na decyzję Komitetu Wykonawczego wpłynęła wojna ukraińsko-rosyjska. Federacja początkowo zbagatelizowała konflikt zbrojny określając go mianem “sytuacji”, za co spadły na nią gromy krytyki. Dopiero po fali oburzenia organizacja zdecydowała się na “wyrażenie zaniepokojenia”.

Komitet Wykonawczy UEFA zdecydował o przeniesieniu finału na Stade de France w Saint-Denis. Mecz zostanie rozegrany zgodnie z planem, 28 maja o 21. Pragniemy wyrazić podziękowanie prezydentowi Emmanuelowi Macronowi za wsparcie i zaangażowanie w przeniesienie najbardziej prestiżowego klubowego meczu w trakcie kryzysu.

– czytamy w oświadczeniu federacji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

sport.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY