Już w sobotę koncert ku czci Powstańców Warszawskich. “Świat płonął wojną – ONI miłością”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Uroczystości 77. rocznicy Powstania Warszawskiego

Obchody 77. rocznicy Powstania Warszawskiego / Fot. Twitter/Kancelaria Prezydenta

W najbliższą sobotę 19 lutego w parafii bł. Władysława z Gielniowa w Warszawie odbędzie się koncert patriotyczny ku czci Powstańców Warszawskich. Za organizację wydarzenia odpowiada uznana aktywistka społeczna Barbara Górecka, a oprawę muzyczną zapewni ceniony kompozytor Leszek Czajkowski we współpracy z organizacją SH Polonia Restituta.
  • W sobotę 19 lutego w parafii bł. Władysława z Gielniowa w Warszawie o godz. 19 odbędzie się koncert ku pamięci Powstańców Warszawskich.
  • Wydarzenie organizuje SH Polonia Restituta we współpracy z Barbarą Górecką i cenionym kompozytorem Leszkiem Czajkowskim.
  • Autorzy zaprezentują słuchaczom ciekawe spojrzenie na głębie wydarzeń i emocji szargających bohaterami o wolność Polski.
  • Zobacz także: 37. rocznica wydania wyroku na mordercach księdza Jerzego Popiełuszki

Jak zapewniają organizatorzy, autorzy zapewnią swoim odbiorcom patriotyczne wrażenia dotykające każdego człowieka opisując wydarzenia, które miały miejsce podczas Powstania Warszawskiego. Artyści postarają się przybliżyć tamtejsze uczucia bohaterów o wolność, którzy przez dwa miesiące dzielnie stawili czoła niemieckiemu okupantowi.

Autorzy dotykając losów pojedynczego człowieka opisują uczucia, które towarzyszyły Warszawiakom podczas 63 dni walki z niemieckim okupantem. W utworach przenikniętych tęsknotą, nadzieją, marzeniami, wspomnieniami i miłością w poetycki sposób przybliżają realia Powstania

– czytamy w opisie sobotniego wydarzenia.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

facebook.com, informacje własne

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY