Policja zatrzymała “Froga” w Londynie. “Był kompletnie zaskoczony”

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Policja Śródmieście

Policja Śródmieście / Fot. Youtube

Po blisko dwóch latach doszło do zatrzymania Roberta N. "Froga" za ukrywanie się przed wyrokiem sądu. Do samego aresztowania doszło w Londynie za pomocą brytyjskich służb. Mężczyzna prowadził w 2018 r. auto pomimo sądowego zakazu.
  • Rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Ciarka przekazał, że doszło w środę do zatrzymania Roberta N. o pseudonimie “Frog”.
  • Mężczyzna był poszukiwany listem gończym za unikanie wyroku 1,5 roku pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdu podczas trwania sądowego zakazu.
  • Obrońcy próbowali się odwoływać od wyroku, lecz Sąd Okręgowy w Warszawie podtrzymał wyrok sądu niższej instancji.
  • Zobacz także: Straż Graniczna: Białorusini zaczęli strzelać!

W stolicy Wielkiej Brytanii doszło o godz. 6:30 do zatrzymania poszukiwanego Roberta N. Według relacji rzecznika Komendy Głównej Policji, polscy funkcjonariusze poprosili brytyjskie słuzby o aresztowanie namierzonego mężczyzny.

Miejsce ukrywania się namierzyli polscy policjanci, którzy następnie zwrócili się z prośbą do brytyjskich służb o zatrzymanie poszukiwanego. W najbliższym czasie zapewne rozpocznie się procedura związana z przekazaniem poszukiwanego stronie polskiej

– przekazał inspektor Mariusz Ciarka.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

List gończy wydano w związku z wyrokiem z 28 stycznia 2020 roku. Wtedy sąd uznał “Froga”, za winnego tego, że w dniu 19 września 2018 r. w Warszawie na drodze publicznej prowadził pojazd osobowy pomimo zakazu prowadzenia pojazdów orzeczonego wyrokami.

Sąd skazał go na karę półtora roku więzienia. Wobec mężczyzny zasądzono również zakaz prowadzenia pojazdów na okres ośmiu lat. Obrońca skazanego złożył apelację od tego wyroku, ale Sąd Okręgowy w Warszawie podtrzymał orzeczenie sądu niższej instancji.

tvn24.pl, tvnwarszawa

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY