Robinho skazany za gwałt zbiorowy. Gracz Milanu i Realu Madryt pójdzie siedzieć na długo

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Robinho

Włoski sąd kazał Robinho byłego gracza m.in. Milanu i Realu Madryt na dziewięć lat pozbawienia wolności. / fot. tasnimnews

Robinho (właśc. Robson de Souza) usłyszał wyrok w głośnej sprawie o udział w zbiorowym gwałcie. Piłkarz już w 2017 został skazany na dziewięć lat za kratkami, w środę zaś włoski Sąd Najwyższy podtrzymał tamten wyrok.

Robinho skazany

Włoski Sąd Najwyższy podtrzymał w środę wyrok z 2017 roku, kiedy piłkarza skazano na dziewięć lat więzienia za udział w gwałcie zbiorowym. Postępowanie toczyło się od 2013 roku – wówczas w jednym z lombardzkich klubów Brazylijczyk poznał 23-letnią Albankę. Kobieta po pewnym czasie oskarżyła piłkarza i jego kolegę o gwałt zbiorowy.

Sąd uznał, że popularny niegdyś napastnik dopuścił się przestępstwa seksualnego wraz ze swoim przyjacielem. 19 stycznia ostatecznie włoski SN odrzucił linię obrony prawników Brazylijczyka.

Robinho nie przebywa jednak na terytorium Włoch, a w swoim rodzinnym kraju. Władze obu państw nie wydały na razie w tej sprawie żadnych oświadczeń, jednak jak wskazują media, istnieje możliwość odsiedzenia wyroku w Brazylii.

Piłkarz występował w przeszłości w Primera División, Seria A i Premier League. Rozegrał również 106 spotkań w ramach międzynarodowych rozgrywek – grając w reprezentacji Brazylii. “Cudowne dziecko” Pele i jego nieformalny następca nie zdołał podtrzymać dobrej passy, a jego kariera jest już skończona na dobre.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.co

Do Rzeczy

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY