Policja złapała radomskich oszustów. Sprzedawali wakacje widmo

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Policja

Zdjęcie ilustracyjne. / Fot. Pixabay

Jak poinformowała Prokuratura Okręgowa w Radomiu postawiono pięciu osobom zarzut oszustwa. Grupa wynajmowała potencjalnym klientom nieistniejące lokale. Z tego tytułu pozyskali, aż 70 tys. zł. od 132 osób.
  • Prokuratura Okręgowa w Radomiu postawiła zarzuty pięciu osobom za oszukanie 132 ludzi.
  • Grupa zamieszczała oferty wynajmu mieszkania, apartamentów i domków w miejscowościach wypoczynkowych jak Zakopane i Mielno.
  • Zainteresowani wpłacali na podane konta opłaty za wynajem, lecz po przyjeździe we wskazane miejsce nie odnajdywali kwater.
  • W ten sposób przestępcy uzyskali korzyść majątkową w wysokości 70 tysięcy złotych.
  • Zobacz także: Artur Zawisza: “Możliwe powstanie nowej partii na prawicy” [OGLĄDAJ]

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Agnieszka Borkowska poinformowała w środę, że śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Rejonowa Radom Zachód. Akt oskarżenia został w ostatnich dniach skierowany do Sądu Rejonowego w Radomiu.

Wakacje w widmo apartamentach

W sprawie oskarżono pięć osób: dwoje mieszkańców Radomia – 31-letnią kobietę i 42-letniego mężczyznę, którzy organizowali przestępczy proceder oraz trzy inne osoby. Byli to bezdomni, którzy udostępnili swoje dane osobowe w celu otworzenia rachunków bankowych służących do procederu przestępczego

– przekazała rzecznik prokuratury w Radomiu.

Sprawa dotyczy 2019 roku. 31-latka i 42-latek zamieszczali wówczas na portalu ogłoszeniowym oferty wynajmu domków, apartamentów i mieszkań w miejscowościach wypoczynkowych. Zimą, przed Sylwestrem, były to oferty dotyczące Zakopanego, a przed wakacjami – miejscowości nadmorskich, tj. Łeba, Mielno, Krynica czy Ustka. Zainteresowani przed pobytem wpłacali na wskazane konta zaliczki wysokości od 300 do 1900 zł. Na miejscu okazywało się jednak, że oferowane w internecie kwatery w ogóle nie istniały. W sumie w ten sposób oszukane zostały 132 osoby, na łączną kwotę blisko 70 tys. zł.

Oprócz tego dwójce mieszkańców Radomia przedstawiono zarzut oszukania kilku osób związany ze sprzedażą telefonów komórkowych. Sprzęt wystawili na portalu ogłoszeniowym. Kupujący dokonywali wpłat, ale telefonów nie otrzymywali. Za zarzucane przestępstwa grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvn24.pl/tvnwarszawa

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY