Zapadł wyrok w sprawie Djokovica. Serbski tenisista zostanie deportowany

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Novak Djoković

Novak Djoković nie zagra w Australian Open / fot. PAP/EPA/JAMES ROSS

Sąd podtrzymuje anulowanie australijskiej wizy dla Novaka Djokovica. Wyrok oznacza, że tenisista zostanie deportowany, nie będzie mógł wziąć udziału w Australian Open i może spotkać się z zakazem wjazdu do tego kraju na okres do trzech lat.

Serb nie weźmie udziału w turnieju

Sprawa 34-letniego zawodnika z Belgradu trafiła do sądu federalnego po tym, jak jego adwokaci złożyli odwołanie od decyzji ministra ds. imigracji Australii Alex Hawke o ponownym cofnięciu wizy sportowca.

Prawnicy tenisisty na początku niedzielnej rozprawy podnieśli ten wątek i wskazali, że niechęć do szczepień równie dobrze może wzrosnąć, gdy tak popularna osoba, jak Djoković nie będzie mogła zagrać w Melbourne, zostanie wydalona, a jego kariera dozna w ten sposób wyraźnego uszczerbku.

Prawnicy Novaka Djokovica zapowiedzieli już podjęcie dalszych działań, aby powstrzymać deportację Serba. Sąd ogłosił kolejną przerwę w posiedzeniu.

Turniej bez mistrza

Australijski sąd najwyższy w niedzielę o godz. 9.30 czasu lokalnego rozpoczął rozpatrywanie ciągnącej się już od ponad tygodnia sprawy lidera rankingu tenisistów. Sesja sądu była transmitowana online, ale serbskiego tenisisty nie można było zobaczyć na przekazie. Podtrzymanie decyzji o anulowaniu wizy zawodnika oznacza, że tenisista zostanie deportowany i nie będzie mógł wziąć udziału w Australian Open. Serb może otrzymać również z zakaz wjazdu do tego kraju na okres do trzech lat.

Mający w dorobku dziewięć triumfów w rozgrywanej w Melbourne imprezie zawodnik z Belgradu kilkanaście dni temu poinformował, że otrzymał zaświadczenie lekarskie. Zwalniało ono tenisistę z obowiązkowego szczepienia przeciwko COVID-19. Zawodnik wyruszył z ważnym dokumentem do Australii. Służby graniczne cofnęły jednak jego wizę i prosto z lotniska przetransportowały do hotelu, gdzie zakwaterowane są osoby ubiegające się o azyl.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

PAP

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY