Novak Djoković przegrał w starciu z Australią. Wiza tenisisty cofnięta

PILNE
Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Novak Djoković

Novak Djoković nie zagra w Australian Open / fot. PAP/EPA/JAMES ROSS

Novak Djoković nie zaszczepił się na COVID-19. Gdy światowej sławy tenisista przybył do Australii w celu wzięcia udziału w turnieju wielkoszlemowym, australijski rząd zrobił wszystko, by sportowiec został deportowany.
  • Novak Djoković nie zaszczepił się na COVID-19, co uczyniło go “persona non grata” w Australii
  • Tenisista przebywał w ośrodku dla imigrantów po tym, jak władze Australii cofnęły mu pozwolenie na wjazd do kraju
  • W poniedziałek sąd wydał wyrok, na mocy którego sportowiec może zostać w kraju. Niedługo potem pojawiły się doniesienia o ponownym aresztowaniu tenisisty
  • Ostatecznie Djoković stracił wzię i nie zagra w Australian Open. Zostanie też deportowany z trzyletnim zakazem wjazdu do kraju
  • Zobacz także: Novak Djoković walczy z aparatem terroru. Polska flaga powiewała nad tłumem fanów: “Wolny Nole!”

Novak Djoković przegrywa z reżimem sanitarnym

Serb stracił wizę i nie weźmie udziału w turnieju wielkoszlemowym. Skandaliczną decyzję podjął australijski minister ds. imigracji Alex Hawke. Polityk tłumaczył, że pozbycie się Djokovicia leży “w interesie publicznym”, gdyż niezaszczepiony tenisista ma rzekomo stwarzać zagrożenie dla społeczeństwa.

Dzisiaj skorzystałem z uprawnienia na mocy art. 133C (3) Ustawy o migracji, aby anulować wizę posiadaną przez pana Novaka Djokovicia ze względów zdrowotnych i dobrego porządku, ponieważ było to w interesie publicznym. Rząd jest mocno zaangażowany w ochronę granic Australii, szczególnie w związku z pandemią Covid-19.

– stwierdził Alex Hawke w oświadczeniu.

Jeszcze w czwartek dziewięciokrotny zwycięzca Australian Open został rozlosowany z jedynką w turniejowej drabince. Teraz tenisista będzie musiał liczyć się z deportacją. Cofnięcie wizy Serbowi oznacza konieczność opuszczenia przez niego Australii. Prawo zakłada również, że Djoković otrzyma teraz trzyletni zakaz wjazdu do kraju.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

RMF 24

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY