Siedlce: Porachunki wśród imigrantów. Nie żyje Ukrainiec

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Alkohol na służbie

Alkohol na służbie / fot. flickr.com, pixabay.com

W Siedlcach 1 stycznia na jednej z ulic odnaleziono ciało 47-letniego Ukraińca. Jak ustalili lokalni śledczy, dwóch współlokatorów zabiło swojego kolegę w noc sylwestrową.
  • W noc sylwestrową w Siedlcach doszło do zabójstwa 47-letniego obywatela Ukrainy, którego ciało pozostawiono na chodniku
  • Mężczyzna mieszkał od dłuższego czasu w Polsce wraz z innymi cudzoziemcami, obchodząć współnie nadchodzący nowy rok
  • Tygodnik Siedlecki informuje, że policja początkowo zatrzymałą jedenaście osób, lecz po wstęnym przesłuchaniu wypuszczono dziewięć osób
  • O zabójstwo Ukraińca oskarża się jego dwóch współlokatorów, jeden pochodzi z Białorusi, drugi natomiast z Ukrainy
  • Prokuratura złożyła wniosek do sądu, aby ten podjął decyzjęo 3 miesięcznym tymczasowym areszcie
  • Zobacz także: Tragedia w Unewelu. Wstępne ustalenia śledczych

Powracają nad ranem 1 stycznia 2022 roku para spotkała na chodniku przy ul. Brzóski leżącego mężczyznę. Jak podaje “Tygodnik Siedlecki” ofiara nie wykazywała oznak życia oraz miała ciele liczne rany kłute oraz głowę owiniętą workiem foliowym.

Policja ustaliła, że zabity mężczyzna to 47-letni obywatel Ukrainy, który zamieszkiwał w pobliskim bloku, który wynajmował wraz z innymi cudzoziemcami. W dniu zabójstwa świętował on wspólnie z lokatorami nadejście nowego roku.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Bratobójcza kłótnia i zabójstwo

W sprawie zabójstwa, siedlecka policja zatrzymała 11 podejrzanych osób, które mieszkały wraz z zabitym Ukraińcem. Jednakże funkcjonariusze musieli odczekać dłuższy czas ze względu na ich silne odurzenie alkoholem, przez co nienadawali się do wiarygodnego przesłuchania.

Po przesłuchaniu zwolniono 9 osób; w policyjnym areszcie pozostali Białorusin i Ukrainiec, którym przedstawiono zarzuty. Białorusin jest podejrzany o zabójstwo a Ukrainiec o poplecznictwo, ponieważ według ustaleń śledczych pomagał domniemanemu zabójcy zawinąć i wynieść ciało a także posprzątać miejsce zbrodni.

Ukrainiec przyznał się do winy, podczas gdy Białorusin zaprzeczył oskarżeniom. Jak przekazała prokurator Krystyna Gołąbek, zeznania tego mężczyzny są sprzeczne z tym, co zeznali pozostali uczestnicy libacji. Wobec obu podejrzanych prokuratura chce zastosować trzymiesięczny areszt tymczasowy. We wtorek decyzję w tej sprawie miał podjąć sąd.

Do podobnej sytuacji doszło pod koniec stycznia ubiegłego roku w miejscowości Żabia Wola pod Grodziskiem Mazowieckim. W hotelu pracowniczym, jeden z Ukraińców ranił śmiertelnie nożem swojego rodaka. Do zabójstwa doszło po kłótni wywołanej nadużyciem alkoholu. Podejrzanego Ukraińca zatrzymano dopiero w grudniu 2021 roku.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

kresy.pl, tyugodniksiedlecki.com

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY