Polskie starcie w Premier League. Bramka Bednarka na wagę trzech punktów

Trening reprezentacji Polski. Na zdjęciu m.in. Paulo Sousa i Łukasz Fabiański.

Trening reprezentacji Polski. Na zdjęciu m.in. Paulo Sousa i Łukasz Fabiański. / Fot. PAP/Radek Pietruszka

Piłkarz Southampton Jan Bednarek, obrońca reprezentacji Polski, strzelił gola w spotkaniu 19. kolejki angielskiej ekstraklasy z West Ham United, którego bramki strzegł były kadrowicz Łukasz Fabiański. W Londynie goście zwyciężyli 3:2.
  • W polskim starciu w Premier League górą zespół Jana Bednarka.
  • Rosły obrońca zdobył bramkę na wagę trzech punktów a spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2.
  • Bramki pokonanego zespołu West Ham strzegł Łukasz Fabiański.

Obaj Polacy rozegrali całe spotkanie

Bednarek trafił do bramki głową w 70. minucie, po dośrodkowaniu Jamesa Warda-Prowse’a z rzutu wolnego. To jego drugi gol w tym sezonie Premier League.

„Święci” wychodzili w tym meczu na prowadzenie trzykrotnie, ale na bramki reprezentanta Norwegii Mohameda Elyounoussiego (8.) i Warda-Prowse’a (61. z rzutu karnego) odpowiedzieli Jamajczyk Michail Antonio (49.) i Algierczyk Said Benrahma (64.).

Zarówno Bednarek, jak i Fabiański rozegrali cały mecz.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Kolejka częściowo przełożona

W barwach Norwich City do 75. minuty grał Przemysław Płacheta, ale jego zespół przegrał u siebie z Arsenalem Londyn 0:5. W innym meczu tej kolejki Tottenham Hotspur pewnie pokonał u siebie lokalnego rywala Crystal Palace 3:0.

Pełne 90 minut w barwach Aston Villa rozegrał także Matty Cash. Jego zespół musiał uznać wyższość Chelsea Londyn. The Blues zwyciężyli na wyjedzie 3:1.

W tabeli prowadzi Manchester City, który zgromadził 47 punktów. O sześć mniej zgromadził Liverpool, który rozegrał o jedno spotkanie mniej. Trzecia Chelsea Londyn ma 38 „oczek”.

Z powodu licznych przypadków infekcji COVID-19 przełożone zostały mecze Liverpoolu z Leeds United, Wolverhampton Wanderers z Watfordem i Burnley z Evertonem.

W poniedziałek Newcastle United podejmie Manchester United.