Bemowo: Ukrainka “sprzątała” mieszkania wraz z ich zawartością

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Policja

Zdjęcie ilustracyjne. / Fot. Pixabay

Policjanci z warszawskiego Bemowa zatrzymali 30-letnią obywatelkę Ukrainy, która jest podejrzana o kradzieże. Funkcjonariusze odkryli w wynajmowanym przez zatrzymaną kobietę mieszkaniu zgłoszoną biżuterię, a także konsolę do gier. 30-latce grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
  • Warszawscy policjanci z Bemowa zatrzymali 30-letnią Ukrainkę, którą podejrzewa się o kradzież biżuterii.
  • Wykorzystywała ona fakt swojej pracy jako sprzątaczka, zabierając co pewien czas różną cześć drogocennych rzeczy z różnych mieszkań.
  • Funkcjonariusze odkryli w mieszkaniu kobiety złote łańcuszki, kolczyki, pierścionki oraz inne przedmioty.
  • Zobacz także: Ukraina blokuje pociągi z Chin. Złożą na Polskę pozew do Brukseli?

Jak poinformowała komisarz Marta Sulowska, policjanci z warszawskiego Bemowa otrzymali zgłoszenie o kradzieży biżuterii. Sprawcą przestępstwa okazała się być 30-letnia obywatelka Ukrainy, która pracowała jako sprzątaczka.

Z wstępnych informacji wynikało, że 30-letnia kobieta, która sprzątała mieszkanie miała ukraść biżuterię

– podkreśliła kom. Sulowska.

Sprawę kradzieży zgłosiła pokrzywdzona, która zauważyła, że po wykonaniu usługi przez Ukrainkę z jej kolecji zniknęło kilka drogocennych rzeczy.

Pokrzywdzona sprawdziła dokładnie, czego jej brakuje i okazało się, że została narażona na straty wynoszące niemalże 30 tysięcy złotych. Mówiła, że skradzione zostały jej złote łańcuszki, kolczyki, pierścionki oraz monety

– zaznaczyła.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Ukrainka okradła również inne kobiety

W trakcie dalszego dochodzenia, śledczy ustalili, że 30-latka sprzątając inne mieszkania również okradała biżuterię. Funkcjonariusze odkryli w mieszkaniu Ukrainki także konsolę do gier wideo.

Kobieta została zatrzymana i doprowadzona do policyjnej celi. W trakcie przeszukania mieszkania kobiety policjanci znaleźli łańcuszki, pierścionki i monety, a także przedwstępną umowę sprzedaży biżuterii

– poinformowała komisarz.

Z uzyskanych przez policję informacji wynikało, że 30-latka zamierzała wyjechać za granicę. Po zatrzymaniu usłyszała łącznie pięć zarzutów dotyczących kradzieży. Podejrzana została objęta dozorem policyjnym i zakazem opuszczania kraju. Za zarzucane czyny może jej grozić do 5 lat więzienia.

zyciestolicy.com.pl

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY