Płock: Policjanci przejęli 20 kilogramów narkotyków. Mężczyznom grozi 12 lat więzienia

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Warszawska policja zabezpieczyła narkotyki

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter/Policja_KSP

Płoccy policjanci zabezpieczyli 20 kilogramów narkotyków. To była bardzo dobrze zorganizowana akcja płockich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. W jej wyniku funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 20 kg narkotyków, które miały trafić na okoliczny rynek. Podejrzani o wprowadzanie do obrotu i posiadanie zabronionych substancji to mężczyźni w wieku od 24 do 27 lat. Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego, czwórka podejrzanych została tymczasowo aresztowana.
  • W ubiegłą środę funkcjonariusze policji z Płocka przeprowadzili obławę na grupę przestępczą zajmującą się handlem narkotykowym.
  • Zatrzymani mężczyźni byli w wieku od 24 do 27 lat poruszali się dwoma pojazdami.
  • Policjanci byli wcześniej poinformowani, że w tych samochodach ma być przewożona paczka z blisko 20 kg substancji odurzających.
  • Zatrzymanym postawiono zarzut wprowadzania do obrotu narkotyków za co grozi im do 12 lat więzienia.
  • Zobacz także: Polacy ufają Unii Europejskiej? Zaskakujące wyniki sondażu

W zeszłą środę tj. 24 listopada 2021 roku funkcjonariusze policji z płockiego wydziału operacyjnego przeprowadzili zorganizowaną akcję przechwycenia przesyłki. Zatrzymali oni na drodze krajowej w miejscowości Wola Łącka dwa pojazdy pod przykrywką kontroli drogowej. Jednakże funkcjonariusze już wcześniej mieli wiedzę, że będą się tam znajdować poszukiwani mężczyźni.

W jednym z pojazdów, którymi podróżowali podejrzani, policjanci zabezpieczyli znaczne ilości marihuany, zapakowane w foliowe worki. W kolejnym z aut również ujawnili narkotyki. W tropieniu ukrywanych środków udział brała Ajra, policyjny pies służbowy wraz ze swoim przewodnikiem. W pojazdach policjanci zabezpieczyli blisko 4,5 kg marihuany. To był  dopiero początek realizacji kryminalnych z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu płockiej komendy.

Jeszcze więcej narkotyków odnaleziono na terenie posesji jednego z zatrzymanych członków grupy przestępczej. Znaleziono bowiem 15 kg substancji psychoaktywnych, w tym marihuanę, amfetaminę i kokainę, które 26-latek ukrywał w foliowych woreczkach zamkniętych w beczkach. Z kolei w mieszkaniu innego z zatrzymanych w Płocku odnaleziono kilkadziesiąt gramów nielegalnych środków.

Efektem policyjnej akcji było zabezpieczenie blisko 20 kg narkotyków, które miały trafić na okoliczny rynek.

Zatrzymani to mieszkańcy powiatu sierpeckiego w wieku od 24 do 27 lat. Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego prokurator z Prokuratury Rejonowej w Gostyninie wszczął śledztwo i przedstawił wszystkim podejrzanym zarzut wprowadzenia do obrotu narkotyków. Za ten czyn grozi im do 12 lat więzienia. Ponadto 26- i 27-latek usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd zdecydował, że wszyscy zatrzymani najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

niezalezna.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY