Śmierć 93-letniej sanitariuszki Powstania Warszawskiego. “Była obdarzona niezwykłą pogodą ducha”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Znicz

Znicz / Fot. Facebook

Urząd Dzielnicy Mokotów, poinformował o śmierci Felicji Lucyny "Lucy" Nahorskiej, uczestniczki Powstania Warszawskiego i żołnierz Armii Krajowej. Bohaterka zmarła 10 listopada, w wieku 93 lat. Pogrzeb odbędzie się w czwartek, 18 listopada 2021 roku.
  • Do Domu Ojca w wieku 93 lat odeszła 10 listopada uczestniczka Powstania Warszawskiego Felicja Lucyna “Lucy” Nahorska.
  • O jej śmierci poinformowało biuro prasowe Urzędu Dzielnicy Mokotów.
  • Podczas II Wojny Światowej służyła ona jako sanitariuszka w batalionie “Olza” pułku Armii Krajowej “Baszta”.
  • Za swoją bohaterską postawę otrzymała Warszawski Krzyż Powstańczy.
  • Msza pogrzebowa odbędzie się w czwartek 18 listopada o godzinie 13 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego na Saskiej Kępie.
  • Zobacz także: Starachowice. 30-latka raniła nożem 3 i 4-letnie dzieci. Grozi jej dożywocie

Informację o śmierci sanitariuszki Armii Krajowej poinformowało w poniedziałek biuro prasowe Urzędu Dzielnicy Mokotów. W komunikacie podkreślono niezwykłą osobowość Felicji Lucyny Nahorskiej, która dzieliła się swoimi doświadczeniami młodym pokoleniom.

Obdarzona niezwykłą pogodą ducha, niestrudzenie dzieliła się z kolejnymi pokoleniami własnymi doświadczeniami z Powstania Warszawskiego. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci!

– czytamy w komunikacie.

Msza pogrzebowa odbędzie się w czwartek 18 listopada o godzinie 13 w kościele parafialnym pw. Miłosierdzia Bożego na Saskiej Kępie. Po nabożeństwie nastąpi odprowadzenie trumny ze zmarłą “Lucy” na Cmentarz Bródnowski, gdzie zostanie złożona w rodzinnym grobie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Felicja Lucyna Nahorska walczyła na Mokotowie jako sanitariuszka w batalionie „Olza” Pułku AK „Baszta” Była też wieloletnim skarbnikiem Stowarzyszenia Środowisko Żołnierzy Pułku Armii Krajowej „Baszta” i innych Mokotowskich Oddziałów Powstańczych. Została odznaczona Warszawskim Krzyżem Powstańczym.

(async () => { const t = document.querySelector(`#tzw-26`); const r = await fetch(‘https://twojazbiorka.pl/widget/26/trzaskowski-chce-zdelegalizowac-marsz-niepodleglosci-wesprzyj-zbiorke-na-pomoc-prawna-1’); t.replaceWith(new DOMParser().parseFromString(await r.text(), ‘text/html’).body.firstChild); })();

zyciestolicy.com.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY