Ordo Iuris: Podczas Marszu Niepodległości brak poważniejszych incydentów, mimo kilku prowokacji

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marsz Niepodległości 2021

Marsz Niepodległości 2021 / Fot. PAP/Leszek Szymański. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Adwokaci i radcy prawni prowadzący monitoring Marszu Niepodległości 2021 na podstawie porozumienia Stowarzyszenia Marsz Niepodległości i Instytutu Ordo Iuris nie odnotowali poważniejszych incydentów, pomimo kilku drobnych prowokacji - poinformował prezes Instytutu Ordo Iuris, Jerzy Kwaśniewski.

Zobacz także: Zasmucony prezydent Warszawy. Zobacz pomysłowy baner na Marszu Niepodległości! [ZDJECIA]

W tegorocznym Marszu Niepodległości wzięło udział 150 tys. osób. Mec. Jerzy Kwaśniewski podkreślił, że mimo tak licznego uczestnictwa organizatorom udało się przeprowadzić manifestację bez zakłóceń.

Organizatorzy i Straż Marszu przeprowadzili ponad stutysięczny Marsz bez zakłóceń – napisał.

Instytut Ordo Iuris prowadzi monitoring Marszu Niepodległości od 2018 roku.

Dzisiejsze wydarzenia były bezpieczne, jeśli chodzi o to, co się działo na ulicach Warszawy. Nic nas praktycznie nie zaskoczyło, jeśli chodzi o wydarzenia, które budziły najwięcej emocji – poinformował z kolei rzecznik Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak.

Rzecznik KSP podkreślił, że “dzisiejsze uroczystości zaliczają się do najbezpieczniejszych w ciągu ostatnich lat”. – Ciężko doszukiwać się przypadków negatywnych na całej trasie Marszu – ocenił.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com, dziennik.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY