Odpowiedź Bąkiewicza na skandaliczną decyzję Sądu Apelacyjnego! “Kasta sędziowska robi co chce”

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Robert Bąkiewicz

Robert Bąkiewicz / Fot. You Tube/ Trudno Być Katolikiem

Po odrzuceniu przez Sąd Apelacyjny wniosku Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry ws. uchylenia wyroku o unieważnieniu cykliczności Marszu Niepodległości, głos zabrał prezes Stowarzyszenia MN Robert Bąkiewicz.
  • Dzisiaj Sąd Apelacyjny odrzucił wniosek Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry o wstrzymanie obowiązywania decyzji ws. Marszu Niepodległości.
  • Niestety ponownie organizatorzy największej demonstracji patriotyzmu spotykają z odmową ze strony kasty sędziowskiej.
  • Prezes Stowarzyszenia Marszu Niepodległości wydał w tej sprawie oświadczenie, gdzie informuje, że wniosek Ziobry został odrzucony przez sędziego Roberta Obrębskiego.
  • Ten sam sędzia uchylił w Sądzie Apelacyjnym cykliczność Marszu Niepodległości na prośbę Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.
  • Zobacz także: Wniosek Prokuratora Generalnego w sprawie Marszu Niepodległości. Sąd podjął decyzję

Jak dowiadujemy się z oświadczenia Bąkiewicza, wnioskiem Prokuratora Generalnego zajął się ponownie ten sam sędzia, który wcześniej wydał skandaliczne orzeczenie. Chodzi bowiem o postać Roberta Obrębskiego. Prezes Marszu Niepodległości zauważył, iż sędziował we własnej sprawie.

Sędzia Robert Obrębski wydaje wyrok we własnej sprawie. Po prostu ta kasta sędziowska robi co chce. Podobnież jest to zgodne z prawem, ale moralnie jest to wątpliwe

– poinformował Bąkiewicz.

Ten skandal powinien doprowadzić do rozstrzygnięć, aby my Polacy mogli się czuć, że sądy orzekające w naszych sprawach wydają sprawiedliwe wyroki i stanowią ostoję tej sprawiedliwości i uczciwości. Dzisiaj po prostu trudno w to uwierzyć

– dodał.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Poniedziałkowa decyzja Sądu Apelacyjnego

Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił wniosek Prokuratora Generalnego o wstrzymanie wykonania decyzji sądu zakazującej rejestracji Marszu Niepodległości jako zgromadzenia cyklicznego.

Wniosek w tej sprawie Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro skierował w skardze nadzwyczajnej złożonej w piątek do Sądu Najwyższego. W skardze tej PG chce uchylenia decyzji sądu zakazującej rejestracji Marszu Niepodległości jako zgromadzenia cyklicznego.

Według prokuratury przyjęcie przez sądy nieprawidłowej wykładni przepisów doprowadziło do ograniczenia konstytucyjnej wolności zgromadzeń.

Organizatorzy Marszu Niepodległości informują jednak, że coroczna manifestacja patriotyzmu i miłości do Ojczyzny odbędzie się zgodnie z planem. W razie problemów nastąpi spontaniczne zgromadzenie, do którego prawo nadaje polska Konstytucja. Zaapelowano również o tłumne przybycie 11 listopada do Warszawy na wspólne świętowanie niepodległości.

medianarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY