Parlament Europejski: Nie dla Superligi i Mistrzostw Świata co dwa lata

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne.

Zdjęcie ilustracyjne. / Fot. Youtube

Parlament Europejski i Komisja Kultury ingerują w świat sportu dość radykalnie. PE sprzeciwił się Mistrzostwom Świata odbywającym się co dwa lata. Podczas głosowania o regulacjach, wzięło udział 31 posłów. Głos sprzeciwu był tylko jeden i mówił o solidarności oraz spójności w sporcie.
  • Po jednogłośnym przyjęciu sprawozdania, Komisja Kultury i Edukacji Parlamentu Europejskiego wzywa do stworzenia modelu sportowego opartego na wartościach.
  • Superliga zdaniem PE stanowi: “zagrożenie stabilności ekosystemu sportowego”.
  • Europosłowie głosowali za przyjęciem sprawozdania oraz poprawek przeciwko Superlidze i odbywającym się co dwa lata mistrzostwom świata.
  • Zobacz także: Janusz Korwin-Mikke ukarany za swoje ostre słowa

Parlament Europejski ingeruje w sport

Po zatwierdzeniu nowych regulacji wzywa się do przestrzegania ustalonego kalendarza turniejów międzynarodowych oraz do poszanowania rozgrywek krajowych i zdrowia zawodników. Apeluje się o zmianę norm pracy sportowców oraz większej przejrzystości transferów.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Apeluje się o promocję sportu osób z niepełnosprawnością. Przykładem dobrej polityki sportu, są Niemcy, gdzie działa system “50+1”. Prywatne podmioty mają prawo do nie więcej niż 49% akcji klubowych. Pirackie transmisje sportowe zdaniem PE powinny być pod szczególną kontrolą. Parlament Europejski podejmie decyzję w sprawie tego sprawozdania na swoim następnym posiedzeniu w dniach 22-25 listopada w Strasburgu.

fcbarca.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY