Warszawa: W piątek zawyją syreny w całym mieście. Absurdalny powód

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kontrola w urzędzie Praga-Północ

Urząd m. st. Warszawa / Fot. Stevenlodz Wikimedia Commons

W Warszawie zawyją syreny w ramach "Akcji dla klimatu".
  • W piątek, w południe w Warszawie zawyją syreny alarmowe – zapowiada w środę ratusz.
  • Stolica włącza się do akcji społecznej “Alarm dla klimatu”, której celem jest podkreślenie wagi nadchodzącego szczytu klimatycznego w Glasgow.
  • Władze stolicy wyjaśniają, że akcję zainicjował wspólny apel współzałożyciela Koalicji Klimatycznej dr hab. Zbigniewa Karaczuna oraz redaktora naczelnego serwisu Zielona.Gazeta.pl Patryka Strzałkowskiego.
  • Zobacz także: Sondaż. Polacy chcą trzeciej dawki preparatu przeciw COVID-19?

W piątek, w południe w Warszawie zawyją syreny alarmowe – zapowiada w środę ratusz. Stolica włącza się do akcji społecznej “Alarm dla klimatu”, której celem jest podkreślenie wagi nadchodzącego szczytu klimatycznego w Glasgow.

W komunikacie wydziału prasowego warszawskiego ratusza wyjaśniono, że w akcję “Alarm dla klimatu” zaangażowały się trzy polskie miasta: Gdańsk, Łódź i Warszawa. W ramach akcji w najbliższy piątek, 29 października, o godz. 12 zostaną uruchomione miejskie systemy alarmowe.

W piątek zawyją syreny. Powodem “Akcja dla klimatu”

“Celem akcji jest symboliczne podkreślenie doniosłości nadchodzącego szczytu klimatycznego COP26 w Glasgow, na którym światowi liderzy będą podejmować decyzje dotyczące przyszłości naszej planety i jej klimatu” – podkreśla ratusz.

Pomysłodawcy akcji chcą wezwać decydentów do działań adekwatnych do skali kryzysu klimatycznego.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Inicjatorzy akcji

Władze stolicy wyjaśniają, że akcję zainicjował wspólny apel współzałożyciela Koalicji Klimatycznej dr hab. Zbigniewa Karaczuna oraz redaktora naczelnego serwisu Zielona.Gazeta.pl Patryka Strzałkowskiego.

“Czas na działanie. Warszawa dołącza do akcji społecznej +Alarm dla Klimatu+. Niech syreny, które zawyją w polskich miastach w przeddzień rozpoczęcia Szczytu Klimatycznego COP 26 w Glasgow, uświadomią wszystkim wagę oraz pilność problemu, przed którym stoimy” – powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Szczyty klimatyczne ONZ, tzw. COP (Conference of the Parties), to doroczne globalne spotkania, podczas których negocjowane i ustalane są kolejne kroki na rzecz polityki klimatycznej. W tym roku COP26 odbędzie się w Glasgow w Wielkiej Brytanii. Konferencja rozpocznie się 31 października i potrwa do 12 listopada.

Według najnowszego raportu na temat koncentracji gazów cieplarnianych Światowej Organizacji Meteorologicznej (WMO) obecny średni poziom ocieplenia jest “katastrofalny” i wynosi 2,7 stopnia C. ONZ wyraża nadzieję, że światowi przywódcy podejmą podczas szczytu klimatycznego COP26 w Glasgow odpowiednie kroki, aby doprowadzić do obniżenia średnich temperatur.

bankier.pl

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY