ZTM wprowadza modernizację do autobusów. Środowiska klimatyczne będą zadowolone

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Eko-siedzenia w warszawskich autobusach

Ekologiczne siedzenia w autobusie / Fot. Twitter/@WTP_Warszawa

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o testowaniu nowych siedzeń pokrytych ekoskórą w pojazdach komunikacji miejskiej. Jak czytamy w komunikacie ZTM, podobne rozwiązania stosowane są z powodzeniem w wielu europejskich miastach. Teraz opinię na ich temat wyrażą mieszkańcy Warszawy. Testy mają potrwać rok.
  • Warszawski Zarząd Transportu Miejskiego postanowił wystawić dwa autobusy zawierające nowe siedzenia dla pasażerów.
  • Od dwóch dni kursują one po trasie 110,150 oraz 250, będąc swoistym sprawdzianem dla foteli pokrytych ekologiczna skórą.
  • Przez rok będą one testowane przez ZTM, aby sprawdzić jak sprawdzają się one w każdych warunkach pogodowych.
  • Jednym z powodów ich montażu, była epidemia koronawirusa, a nowe siedzenia mają gwarantować sprawniejszą dezynfekcję.
  • Zobacz także: Straż Miejska żąda podwyżek. Ratusz zapowiada negocjacje

Od 18 października 2021 roku po ulicach Warszawy oraz okolic będą kursowały dwa autobusy z nowymi siedzeniami. Mianowicie, są to nowe, 12-metrowe Solarisy należące do Komunikacji Miejskiej Łomianki. Zarząd Transportu Miejskiego postanowił je skierować na trasy linii 110, 150 oraz 250.

Co najistotniejsze, siedzenia w autobusach zostały pokryte, zgodnie z informacją producenta, ekologiczną skórą w kolorze czarnym i czerwonym. Z komunikatu ZTM dowiadujemy się, że materiał spotkał się z pozytywnym odbiorem tysięcy obywateli na największych europejskich metropolii. Wśród nich warto wymienić takie miasta jak Monachium, Tallin, Praga, Ostrawa oraz Bazylea.

Jest sprężysty, wytrzymały i trwały. Takie pokrycia są produkowane w szerokiej gamie kolorów. My zdecydowaliśmy się na szary – barwę stonowaną, neutralną, przyjemną dla oka i pasująca do koloru wnętrz pojazdów, które są utrzymane w szaro-niebieskiej tonacji oraz czerwony – nawiązujący do obecnej barwy siedzeń

– czytamy w komunikacie ZTM.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Dalekosiężne plany modernizacyjne

Władze ZTM nie ukrywają, że jednym z powodów do modernizacji siedzisk w warszawskich autobusach była epidemia koronawirusa. Fotele pokryte ekologiczną skórą mają być łatwe w dezynfekcji oraz zapewniać lepszy komfort pasażerom.

Epidemia COVID-19 pokazała jak bardzo ważna jest dezynfekcja, czyszczenie powierzchni, których dotykają pasażerowie. Dlatego rozpoczęliśmy testy nowych typów siedzeń, aby zapewnić najwyższej jakości standardy świadczonych usług w zakresie bezpieczeństwa 

– powiadomił ZTM.

W komunikacie Zarządu Transportu Miejskiego czytamy, że w listopadzie dwa autobusy na ulice wyślą Miejskie Zakłady Autobusowe, w końcu roku dziesięć tramwajów (pięć Swingów i pięć składów pochodnych typu 105N) przygotują Tramwaje Warszawskie. Testy nowego rozwiązania potrwają rok.

Testowanie potrwa co najmniej rok, dzięki czemu sprawdzimy nowe siedzenia w różnych porach roku, przy różnych warunkach atmosferycznych. Jesteśmy ciekawi opinii pasażerów o takim pokryciu foteli. Swoje uwagi prosimy zgłaszać do Zarządu Transportu Miejskiego na adres [email protected]

– informuje o szczegółach zarządca stołecznego transportu publicznego.

warszawa.naszemiasto.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY