Sondaż. Polacy wypowiedzieli się nt. Unii Europejskiej. Zobacz wyniki

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Na zlecenie dziennika "Rzeczpospolita" agencja SW Research przeprowadziła sondaż badający opinię Polaków na temat Unii Europejskiej. Na pytanie, jak opowiedzieliby się obywatele w ewentualnym referendum o przynależności do Wspólnoty, aż 64,4 respondentów opowiedziałoby się za pozostaniem w tej międzynarodowej organizacji.
  • Polacy w najnowszym sondażu dla SW Research wykonanym dla “Rzeczpospolitej” w 42,6 procentach opowiedzieli się za przeprowadzeniem referendum ws. przyszłości Polski w Unii Europejskiej
  • W pytaniu, czy chcieliby wyjść z unijnych struktur, aż 64,4 procent badanych opowiedziało się za pozostaniem we Wspólnocie
  • Jedynie 14,8 procent ankietowanych, chciałoby opuści skonfliktowaną z naszym krajem Unię Europejską dołączając w tej sprawie do Wielkiej Brytanii
  • Zobacz także: Dworczyk na garnuszku u Kaczyńskiego. Pupil Morawieckiego może spać spokojnie

W związku z narastającym konfliktem polskiego rządu z Komisją Europejską, ankieterzy zapytali Polaków, czy należałoby w takiej sytuacji rozpisać kolejne referendum w sprawie przynależności Polski do Unii Europejskiej.

Za organizacją referendum było 42,6 procent respondentów, przeciwko 36,9 procent ankietowanych. 20,5 procent badanych nie miało zdania w tej kwestii.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Polacy chcą pozostać w UE

Następnie ankietowani zostali zapytani, po której stronie opowiedzieliby się, gdyby referendum zostało przeprowadzone w najbliższy weekend. Aż 64,4 procent respondentów nie chce wyjścia Polski z Unii Europejskiej, natomiast 14,8 procent osób opowiedziało się za opuszczeniem unijnych struktur. Z kolei 6,7 procent ankietowanych nie wzięłoby udziału w takim referendum, a 14,1 uczestników nie wie czy wzięłoby udział.

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu online SW Panel w dniach 12-13.10.2021 r. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy. Struktura próby została skorygowana przy użyciu wagi analitycznej tak, by odpowiadała strukturze Polaków powyżej 18. roku życia pod względem kluczowych cech związanych z przedmiotem badania. Przy konstrukcji wagi uwzględniono zmienne społeczno-demograficzne.

interia.pl, rp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY