Co za żenada! PiS skopiował elementy programowe Konfederacji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Jarosław Kaczyński / zdjęcie: zrzut ekranowy YouTube

PiS, który w kampanii wyborczej postawił na retorykę uniosceptyczną, nie za bardzo chyba ma własny pomysł na kampanię wyborczą, bo musi sięgać po pomysły innych.

PiS-owi, który do tej pory przyjmował w praktyce wszystkie szkodliwe pomysły Brukseli trudno jest teraz stworzyć własny program na kampanię w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Premier Morawiecki kiedy mógł wetować pakiet Fit for 55 to tego nie zrobił. Europosłowie PiS głosowali również za tym, aby przewodniczącą Rady Europejskiej została Ursula von der Leyen, która w swoim programie miała wprowadzenie Europejskiego Zielonego Ładu, który już dotyka kieszenie Polaków.

Bartosz Bocheńczak, szef kampanii wyborczej Konfederacji w wyborach do Parlamentu Europejskiego, zamieścił w mediach społecznościowych film, który pokazuje, że PiS do wykorzystało fragmenty tekstu z przemówienia Bocheńczaka. Przemówienia, które ten wygłosił na inaugurację kampanii wyborczej Konfederacji.

Fragmenty z wystąpienia Bocheńczaka a nawet hasło wyborcze Konfederacji “Chcemy żyć normalnie” (sic!) znalazły się w 7. punktowej deklaracji PiS, którą PiS ogłosił 27 kwietnia na swojej Konwencji wyborczej, a podpisali się pod nią kandydaci PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Hej, Prawo i Sprawiedliwość, widzę, że nasza konwencja inauguracyjna z 15 kwietnia, tak Wam przypadła do gustu, że postanowiliście skopiować elementy naszego programu. Szkoda, że zainspirowaliście się tylko naszym hasłem „chcemy żyć normalnie”. Mamy też hasło obrony gotówki(której obrót wy ograniczaliście), oraz pokazujemy że jesteście hipokrytami, bo sami w PE nie blokowaliście min. zielonego ładu.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY