Żoliborz doczeka się domu kultury. Warszawski ratusz chce, aby powstał jak najszybciej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Żoliborz po latach doczeka się domu kultury

Na Żoliborzu powstanie dom kultury / fot. Twitter

Zastępca Prezydenta Warszawy, Aldona Machnowska-Góra poinformowała, że na Żoliborzu powstanie pierwszy ośrodek kulturalny. Mieszkańcy tej dzielnicy miasta naciskali od wielu lat na powstanie Żoliborskiego Domu Kultury. Radni zabezpieczyli na ten cel 191 200 złotych oraz otrzymają wsparcie od centralnych władz Warszawy na prowadzenie tej placówki.
  • Na Żoliborzu powstanie w najbliższym czasie Żoliborski Dom Kultury
  • Radni zabezpieczyli na ten cel 191 200 złotych, które mają wystarczyć do rozpoczęcia działalności
  • Warszawski ratusz zapowiedział także, że przekaże odpowiednie środki finansowe, które pomogą władzom dzielnicy prowadzić i utrzymywać ten ośrodek
  • Zobacz także: Trzaskowski przegrywa z Marszem Niepodległości. Prokuratura umorzyła śledztwo

W końcu! Żoliborz ma dom kultury. Bardzo mnie cieszy, że radni przyjęli projekt uchwały o jego powołaniu. Działamy, aby jak najszybciej to nowe miejsce kultury na mapie Warszawy wyczekiwane przez mieszkanki i mieszkańców Żoliborza zaczęło swoją działalność

– poinformowała w czwartek Aldona Machnowska-Góra, zastępca Prezydenta Warszawy.

Radni warszawskiej dzielnicy Żoliborz przyjęli projekt uchwały, dzięki której powstanie długo oczekiwany w tym miejscu dom kultury. W uzasadnieniu podkreślono, że presja społeczna ws. powołania w tej części stolicy ośrodka dla prowadzenia działalności kulturalnej była ogromna. Zaproponowano również, że placówka ta nazwana by została Żoliborski Dom Kultury w Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy oraz nadano by również jej odpowiedni statut.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Warszawski ratusz zapowiedział, że zapewni instytucji środki niezbędne do rozpoczęcia oraz prowadzenia działalności kulturalnej. Zapewniono również, że zostaną przekazane odpowiednie środki do utrzymywania przeznaczonego do tego obiektu.

W dzielnicy Żoliborz, radni zabezpieczyli 191 200 złotych , które zostaną przekazane na Żoliborski Dom Kultury. Warto przypomnieć, że ta dzielnica polskiej stolicy jako jedyna nie posiadała do tej pory odpowiedniego miejsca dla zapoznawania się z kulturą przez jej lokalnych mieszkańców.

zyciestolicy.com.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY