Warszawa: Rośnie liczba wypadków na rowerach i hulajnogach

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
rowerzysta

rowerzysta / pxhere.com

W stolicy rośnie liczba wypadków z udziałem rowerzystów i kierujących hulajnogami. Od początku roku do końca wakacji doszło do ponad 600 wypadków i kolizji.
  • Z danych policji zamieszczonych w odpowiedzi na interpelację wynika, że od początku roku do końca sierpnia doszło w Warszawie do 519 kolizji oraz 123 wypadków z udziałem rowerzystów.
  • W całym ubiegłym roku było 157 wypadków, w których śmierć poniosło pięć osób, a 139 odniosło rany. 
  • Straż Miejska również zanotowała dużo interwencji związanych z udziałem rowerzystów. 
  • Zobacz także: USA: Walka ze szkolnymi obostrzeniami. Niewiarygodne działania FBI

Z danych policji zamieszczonych w odpowiedzi na interpelację wynika, że od początku roku do końca sierpnia doszło w Warszawie do 519 kolizji oraz 123 wypadków z udziałem rowerzystów. Zginęły dwie osoby, 102 zostały ranne. Drastycznie rośnie liczba wypadków na warszawskich ulicach. W całym ubiegłym roku było 157 incydentów, w których śmierć poniosło pięć osób, a 139 odniosło rany. Ponadto stołeczna policja odnotowała 754 kolizje.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Rośnie liczba wypadków na hulajnogach

Nie spada również liczba wypadków i kolizji z udziałem kierujących hulajnogami. Uczestniczyli oni od początku roku do początku wakacji w 20 wypadkach. Jedna osoba zginęła, rannych zostało 18 osób. Było również 28 kolizji. W całym roku 2020 odnotowano 22 wypadki z jedną ofiarą śmiertelną oraz 19 rannymi. Doszło też do 55 kolizji.

Straż Miejska również zanotowała dużo interwencji związanych z nieprzestrzeganiem przepisów przez rowerzystów. W 2020 r. było ich 485, a w tym roku już 408.

Rowerzyści najczęściej naruszają przepisy jeżdżąc bez uzasadnionej potrzeby chodnikiem, przejeżdżają przez przejścia dla pieszych, gdy w jego obrębie nie ma drogi rowerowej, nie stosują się do sygnalizacji świetlnej i kierują rowerami po alkoholu. 

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY