Mobbing w warszawskim urzędzie? Zarządzono kontrolę

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski / Fot. Wikimedia Commons

Czy w warszawskim Centrum Obsługi Podatnika (COP) doszło do mobbingu? Tak twierdzą autorki skarg, które wpłynęły do prezydenta Rafała Trzaskowskiego i Dyrektor Kadr. Prezydent Warszawy poinformował o zarządzeniu kontroli w urzędzie.
  • Przełożeni w Centrum Obsługi Podatnika w Warszawie mieli oceniać rozmiar biustu urzędniczek.
  • Skargi na takie postępowanie wpłynęły do prezydenta Rafała Trzaskowskiego i Dyrektor Kadr jeszcze przed wakacjami.
  • Zarządziłem kontrolę w COP, będą podejmowane wkrótce decyzje personalne – powiedział Trzaskowski.
  • Zobacz także: 700 nielegalnych emigrantów zbiegło z obozów uchodźców na Litwie

Przełożeni w Centrum Obsługi Podatnika w Warszawie mieli oceniać, czy urzędniczki mogą korzystać z prawa do wcześniejszego wyjścia z pracy w związku z karmieniem dzieci, na podstawie wymiarów biustu. Skargi na takie postępowanie wpłynęły do prezydenta Rafała Trzaskowskiego i Dyrektor Kadr jeszcze przed wakacjami.

“»Niemożliwe, że z tak małym biustem karmi pani dziecko« – miała usłyszeć podczas jednego z zebrań urzędniczka Centrum Obsługi Podatnika w Warszawie. Na podstawie wymiarów biustu przełożeni mieli oceniać, czy urzędniczki mogą korzystać z prawa do wcześniejszego wyjścia z pracy w związku z karmieniem dzieci” – podało Radio Zet.

Do opisywanych zdarzeń miało dojść na przełomie marca i kwietnia tego roku w Centrum Obsługi Podatnika Urzędu Miasta. Do prezydenta Rafała Trzaskowskiego i Dyrektor Kadr jeszcze przed wakacjami wpłynęły anonimowe skargi na takie postępowanie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Według informacji przekazanych przez Radio Zet, warszawscy urzędnicy próbowali zbadać sprawę jeszcze przed wakacjami. Jednak wobec stanowczych zaprzeczeń dyrekcji COP, nie nadano jej dalszego biegu. Teraz, po publikacji Radia Zet warszawski Ratusz wrócił do sytuacji.

Zarządziłem kontrolę w COP, będą podejmowane wkrótce decyzje personalne – powiedział Trzaskowski.

polskieradio24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY